Субота, 23 Листопада

Свій 110 день народження Джон Альфред Тінісвуд зустрів у будинку для людей похилого віку. Чоловік живе там уже кілька років, але назвати його старим і немічним точно не можна. Сам Джон заявляє, що не почувається на свій вік і, як багато років тому, продовжує займатися улюбленими справами, насолоджуючись кожним днем.

Народився Джон 26 серпня 1912 року в Ліверпулі. Він з дитинства мав проблеми зі зором, тому під час Другої світової війни він служив на Королівській пошті. Через 30 років, 1942 року він познайомився на танцях зі своєю дружиною – у пари народилася дочка Сьюзен. Подружжя було разом 44 роки, але, на жаль, обраниця Джона померла в 1986 році.

Після служби на пошті Джон працював бухгалтером. На пенсію він вийшов 1972 року. Останні роки довгожитель проводить у будинку для людей похилого віку — там він зустрів пандемію коронавірусу.

У чому секрет довголіття людини, яка пережила дві масштабні війни, пандемію іспанки та пандемію коронавірусу?

Сам Джон каже, що слідує наступним принципам:

Багато і довго ходити

З юних років Джон був пристрасним любителем піших прогулянок. Він завжди намагався ходити пішки по кілька кілометрів щодня. Зараз Джон уже не такий активний, як раніше, але улюблене хобі не кидає.

Чоловік любить гуляти по дому для людей похилого віку, спираючись на візок для покупок.

– Ще я люблю качати ногами. Щодня, з боку на бік. Качаєте спочатку лівою ногою, а потім правою, щоб їх добре розім’яти, — цитує довгожителя британське видання Express.

Їсти, спати, вчитися треба в міру

Джон впевнений, що помірність — це важливе слово, яке треба застосовувати до всього, що відбувається у вашому житті. Треба спати не багато і не мало, їсти стільки, скільки потрібно, щоб не відчувати голоду.

– Не їжте надто багато. Не пийте надто багато. Намагайтеся тримати себе у формі, – каже Джон.

Усіма справами треба займатись без фанатизму: читати, слухати музику, розважатися, вчитися. Головне – міра.

Багато спілкуватися

Кожна людина має мати друзів, друзів, колег, з якими обов’язково варто підтримувати спілкування. Це допомагає тримати себе у тонусі, тренувати пам’ять, отримувати позитивні емоції.

Навіть перебуваючи в будинку для людей похилого віку, Джон намагається поговорити якомога з більшою кількістю людей, включаючи медичний персонал та родичів інших постояльців.

Не перевантажувати себе роботою

Трудоголізм точно не допоможе вам довше прожити. Праця, безперечно, потрібна, але не варто забувати і про відпочинок. Тут важливо дотримуватися балансу. Працювати, але не до сьомого поту. Відпочивати, але не перетворюватися на ледаря.

Джон упевнений, що кожна людина має вміти розставляти свої особисті межі та піклуватися про своє ментальне та фізичне здоров’я.

– Ви ніколи не повинні перевищувати те, що ви зазвичай робите, інакше ви нашкодите і тілу, і розуму, – каже чоловік.

Балувати себе

Це ще одна важлива звичка, яка вже стала правилом. Так, Джон дуже любить рибу зі смаженою картоплею в клярі — він їсть цю страву щоп’ятниці. Продовжує дивитися всі ігри улюбленого футбольного клубу та читати ранкові газети. Маленькі задоволення допомагають якомога повільніше старіти і частіше радіти, додав довгожитель.

Exit mobile version