Низька самооцінка заважає людині у багатьох сферах життя. Так, важко реалізувати себе у професійній діяльності та налагодити особисте життя. Причому ці проблеми виникнуть навіть у тому випадку, якщо у закомплексованої людини все гаразд із зовнішністю, рівнем інтелекту та наявністю здібностей.
“Вичислити” того, хто недооцінює себе, дуже просто. Його, напевно, видадуть кілька особливостей поведінки. Ви теж поводитеся так? Терміново позбавляйтесь цих звичок!
Використання непомітного одягу
Людина з низькою самооцінкою навряд чи включить до свого гардеробу яскраві речі. Зазвичай вона одягає щось нудне. Чому? Тому що не хоче виділятись. І дарма!
Пояснення власних успіхів везінням
«Та мені просто пощастило!» – люблять повторювати деякі люди, згадуючи свої досягнення. І найцікавіше, що в багатьох випадках такі особистості щиро вважають, що справа не в їхньому таланті та працьовитості.
Небажання визнавати свої успіхи результатом своєї роботи – явна ознака низької самооцінки.
Стосунки з не коханою людиною
Люди, які недооцінюють себе, не розлучаються з партнером навіть у тому випадку, якщо не люблять його і не почуваються щасливими в цих відносинах.
Своє рішення вони пояснюють так: «Я більше нікому не потрібен. Мені важко буде знайти іншу людину».
Побоювання зганьбитися перед іншими
Впевнена в собі людина навряд чи думатиме про те, який висновок про неї зроблять інші люди.
Постійні порівняння
«Він зробив це краще», «Я гірший за інших», «У всіх виходить, а в мене ні»… Все це думки людини з низькою самооцінкою. Визнавати успіхи інших можна і потрібно. Тільки не варто недооцінювати себе.