П’ятниця, 22 Листопада

Незважаючи на величезні розміри, ця сімка найбільших розсекречених бункерів. А скільки є бункерів, які поки що не відкриті громадськості, і якої вони величини – ми не знаємо, але те, що такі секретні споруди існують, — це факт. Тож розглянемо найбільші відомі бункери в нашій статті. Забігаючи наперед можна зробити припущення, що деякі країни здивують своїми будівлями, які призначені для так званого судного дня.

  1. Templewo (Чехія)

Бункер, який претендує на звання найбільшого у світі, знаходиться у Чехії. 4 рівні здатні розмістити 5 тисяч людей. Правда, жити доведеться не в дуже приємних умовах, адже спочатку ці площі призначалися для менш вимогливих гостей – ядерних боєголовок, всього 180 штук. Більш менш придатними є колишні приміщення персоналу. Розмістилися приміщення Templewo на 330 га.

  1. Берлінгтон (Англія)

Ви не повірите, але це ціле підземне місто, зі своїми лікарнями і навіть пабом. Бункер розміщено у колишніх каменоломнях Берлінгтона. Секретний притулок для 4 тисяч державних службовців Великобританії було збудовано у 60-х роках минулого століття, а розсекречено лише у 2013 році. Повністю підземне місто займає 240 га.

  1. Проект 816 (Китай)

“Колосаль!” – все, що можна сказати про 816 проект Китайської народної республіки. Будівництво величезного бункера тривало два десятки років, але в 2002 році влада країни вирішила, що необхідність у ньому відпала. На цей момент було побудовано 104 тисячі кв.м. підземних приміщень – лише 9 рівнів. Зараз бункер став атракціоном для туристів, але, за звичкою, усім, хто входить, радять утриматися від фотографування і нікому не розповідати про побачене.

  1. Ебен-Емаель (Бельгія)

45 гектарів поблизу бельгійського села Ебен-Емаель (Бельгія) стали місцем розташування гігантської фортифікаційної споруди часів Другої світової війни. Залізобетонні конструкції настільки вгризлися в землю, що назовні виглядали лише верхівки веж зброї. Тут же розміщувалися і казарми, з’єднані з бойовими постами 4-кілометровими підземними трасами.

  1. Бомбосховище (Китай)

Певної назви цей бункер не має і туристів сюди не водять. Але це одне з найбільших бомбосховищ у світі. Його просторі (90 тис. кв.м.) площі можуть вмістити 200 000 людей, щоправда, ненадовго, кілька тижнів. Побудовано бункер для захисту мешканців Шанхаю від різноманітних катастроф.

  1. Печера Коллінса (США)

Десь у Канзасі є гори, а у горах – величезні вапнякові печери, які одна людина вирішила використати під притулок. Але ж ми в Штатах, так? Тут все має власну ціну. Кожен з 60, 7 тис. кв.м. пустить вас перечекати неприємності, але за кожен із них доведеться заплатити близько 3000 доларів. Плюс 50% харчування. Зате це – один із найглибших бункерів у світі, що розташовується на глибині 50 метрів.

  1. Грінбрайєр (США)

У розпал Холодної війни цей бункер був побудований для членів американського Конгресу, на випадок ядерного удару, звичайно. Цілих 30 років він підтримувався в повній готовності, доки 1988 року Штати не вирішили, що небезпека минула. Наразі сюди може зайти будь-який турист.

Exit mobile version