П’ятниця, 22 Листопада

Щоб шкіра залишалася чистою та гладкою, за нею необхідно правильно доглядати. І мова тут не лише про косметичні засоби. Безперечно, правильно підібрана пінка для вмивання та зволожуючий крем відіграють свою роль. Але якщо ви не відмовитеся від деяких звичок, то весь догляд буде безглуздим, кажуть лікарі.

Виходити на вулицю без крему із SPF

Деякі помилково вважають, що сонцезахисним засобом треба скористатися лише під час походу на пляж. І те, якщо сонечко відчутно припікає. Насправді це велика помилка, каже Джошуа Зейхнер.

Сонячне проміння – це винуватці пігментних плям, опіків і висипань на шкірі. Вони провокують зміни на клітинному рівні, а їх багаторазова дія на шкіру може запустити розвиток онкологічних захворювань. І шкодять вони навіть у похмуру погоду. Тому купіть денний крем, який захищатиме шкіру від УФ-випромінювання – це допоможе вам зберегти красу на довгі роки.

– Коли ви ігноруєте сонцезахисний крем, то відбувається порушення синтезу меланіну, що призводить до появи пігментів, відбувається руйнування колагену – це веде до зниження пружності та еластичності шкіри, формується гіперкератоз (потовщення рогового шару шкіри).

Видавлювати прищі

Ще одна шкідлива звичка, якої не так просто позбутися. Чорні крапки, гнійнички — руки так і тягнуться, щоби їх видавити. Насправді так ви травмуєте шкіру, вона стає ще вразливішою, отже, висипання будуть поширюватися. Плюс до всього на ній залишаються сліди від ваших нігтів — спершу вони можуть бути непомітні, але з віком все зміниться: шкіра стане тоншою, з’являться зморшки, мікротравми дадуть взнаки, запевняє Джошуа Зейхнер.

Розчісувати висипання

Іноді на нашій шкірі з’являються алергічні реакції – виною тому може бути неякісний крем або занадто довге перебування на сонці. Червоні плями сверблять, але тут найголовніше — зупинитися і не чіпати вражену ділянку. Так ви лише посилите роздратування, плюс у рану може потрапити інфекція, яка спровокує нагноєння чи появу прищів, каже Джошуа Зейхнер.

Щоб полегшити неприємні симптоми, спробуйте прикласти до шкіри хустку, змочену холодною водою або акуратно протріть кубиком льоду. І не забувайте про протиалергічні препарати, рекомендовані лікарем, пише видання ETNT.

Те саме стосується і висипів неалергічної природи — вугрів та прищів. Тиснути їх самої не треба, краще ходити раз на місяць-другий на професійне чищення обличчя у косметолога.

Неправильно вмиватися

Очищення – основа щоденного догляду за шкірою. Так ви видаляєте бруд, пилюку, макіяж, які забивають пори на вашій шкірі. Щоб виглядати молодше, вмиватися потрібно двічі на день: вранці та ввечері.

Варто ретельно підібрати засіб для вмивання, нагадує Джошуа Зейхнер. Він має підходити саме вашій шкірі, виходячи з її типу (суха, жирна, чутлива, комбінована, нормальна). Після вмивання потрібно нанести тонер, а потім зволожуючий крем.

Важлива деталь: часто не варто користуватися агресивними кислотами, скрабами, домашніми пілінгами.

– Використання таких засобів частіше ніж раз на тиждень призводить до сухості шкіри. Звичка не знімати макіяж перед сном теж негативно впливає на обличчя.

Стояти під гарячим душем

Після важкого дня так хочеться постояти під гарячим душем, щоб добре розслабитися. Це хороша практика, але захоплюватися нею точно не варто. Справа в тому, що гаряча вода руйнує природний захисний бар’єр шкіри, вона стає вразливою, швидше сохне, на ній з’являються дрібні зморшки, каже Джошуа Зейхнер.

В ідеалі душ варто приймати не більше ніж 10 хвилин. Вода має бути теплою. Після банних процедур акуратно промокніть обличчя рушником, а потім нанесіть крем, щоб шкіра не втратила вологу.

А ще варто іноді приймати холодний душ, кажуть лікарі. Він творить з нашою шкірою справжні дива – захищає від старіння, звужує пори та надає здорового сяйва.

Відмовлятися пити воду

Влітку наша шкіра страждає від спеки, а взимку її пересушують батареї. Тому важливо пити чисту воду, це допоможе зберегти вологу, ви виглядатимете свіжіше і молодше.

– Організм дорослої людини складається на 65% із води. Шкіра – це такий самий орган, як серце та мозок, якому теж потрібна вода для нормального функціонування. Дуже важливо заповнювати втрати рідини, особливо коли ви сильно потієте.

Спати на боці або обличчям у подушку

Звичка спати на боці або обличчям у подушку також шкодить шкірі обличчя, шиї та декольте. Чим ви молодші, тим швидше «заломи» після сну розправляються, а ось уже в зрілішому віці, щоб позбутися зморшок, будуть потрібні послуги косметолога.

– Тому спробуйте навчитися спати на спині. Так само важлива і якість сну. Після повноцінного відпочинку шкіра обличчя сяє свіжістю та здоров’ям.

Exit mobile version