Неділя, 22 Вересня

У кулінарії, окрім рецептів, існує таке поняття, як технологія приготування. Якщо простими словами, то, готуючи страви зі звичних продуктів як-небудь, не вдасться досягти того самого смаку. Розкажемо про помилки, які не помічають господині.

Томатна паста

Якщо зібралися використовувати томатну пасту в тих стравах, де фігурує картопля, то додавати її можна тоді, коли картопля буде майже готова. А якщо використовувати томатну пасту при приготуванні м’ясних страв, потрібно врахувати, що завдяки кислоті час приготування скорочується і можна випадково пересушити свинину чи яловичину.

Зелень

Досить запам’ятати, що будь-яка дрібна свіжа зелень та ароматні трави додаються лише у фіналі приготування, тобто коли каструлю чи сковороду знімають із плити. Якщо обробляти ці добавки 10-15 хвилин, їх смак випарується.

Чорний перець

Кращого результату можна досягти, якщо готувати так. Перець горошком потрібно обсмажити на сухій сковороді, подрібнити в млині або кавомолці і додавати в їжу – теж наприкінці.

Гострий перець

Чим довше готується страва з гострим перцем, тим менш пекучою стає ця добавка.

Часник

Щоб підкреслити присутність часнику у страві, його додають натертим наприкінці приготування. Якщо смажена страва готується в духовці, то часник теж додають в кінці – інакше він згорить і стане гірким.

Цитрусовий сік

Сік лимона чи лайма теж не переносить теплову обробку. Їх також додають після того, як знімуть каструлю із плити.

Креветки

Час приготування визначає, наскільки гумовими будуть креветки, а також кальмари та інші морепродукти. Їх варять не більше 1-3 хвилин. У готовому вигляді вони стають рожевими та непрозорими.

Сіль

Як підсилювач смаку, вона присутня навіть у домашній випічці, але при приготуванні опари не варто використовувати її разом із дріжджами – не працюватимуть і тісто не вийде пишним.

Exit mobile version