Неділя, 7 Липня

Кожен із нас мріє створювати сприятливе враження з перших хвилин спілкування. Найчастіше цьому заважають слова-паразити, що засмічують нашу мову, або неписьменна побудова думки. У таких випадках ми самі відчуваємо свої помилки та намагаємося їх виправити.

Але буває, що ми навіть не звертаємо увагу на деякі лінгвістичні «маркери», які миттєво видають наш характер та рівень самооцінки. Не можна забувати: наші слова більше говорять про нас самих, ніж про те, що хочемо сказати.

«У країні криза, все погано» і «Навіть намагатися не буду, все одно буду поганою»

Такі фрази — типове виправдання власних невдач з позиції «жертви», коли всі довкола винні у ваших бідах. Зрозумійте просту річ: усі люди опиняються у різних важких життєвих ситуаціях, ніхто від них не застрахований. Просто одні намагаються зібратися з силами і за будь-яку ціну вирішити проблему, а інші починають нити, скаржитися і всіма способами висловлювати невдоволення, в якому звинувачують усіх довкола.

Ніколи не впадайте в стан жертви, адже в такому разі замість руху вперед вся ваша енергія витрачатиметься лише на пошук винних. «Який висновок я можу зробити з того, що трапилося, яку користь винести?» – Головне питання, яке потрібно поставити собі в складних ситуаціях і постаратися знайти з них вихід.

«Це моя вина, я у всьому винна»

Звичка у всьому брати провину на себе далеко не завжди вигідно вирізняє вас. Випробовувати почуття провини звикли люди з низькою самооцінкою. Вони забувають, що недоліки та складні життєві ситуації є у ​​кожного.

Перш ніж запевняти, що це ваша вина, спробуйте зробити висновки та зрозуміти, чому та чи інша ситуація сталася, і що необхідно зробити, щоб подібного більше не допустити. Завжди згадуйте фразу античного філософа Аристотеля: «Є лише один спосіб уникнути критики: нічого не робіть, нічого не кажіть і будьте ніким».

«Або ідеально – або ніяк»

Ідеального у нашому світі не буває! Якщо ви звикли доводити всі справи до досконалості, і ваш внутрішній перфекціоніст ніколи не залишає вас, радимо розслабитися і знизити градус відповідальності. Пошкодуйте себе та свої сили, які можна спрямувати на щось важливіше. Просто скажіть собі: «Немає нічого ідеального, головне робити роботу досить якісно».

«Я нічого не зробила – просто пощастило» і «Так само вийшло»

Коли ми спілкуємося з друзями та колегами, то часто чуємо подібні компліменти на свою адресу. У таких ситуаціях завжди ввічливо подякуйте співрозмовнику, сказавши йому «дякую» та мило посміхнувшись. Пам’ятайте: тільки людина з низькою самооцінкою не здатна приймати похвалу на свою адресу.

Невпевнені люди постійно знецінюють себе та свою працю, бояться отримувати компліменти. Навчайте себе демонструвати внутрішні страхи, сумніви і навіть за невелике досягнення з гордістю приймайте компліменти.

«У мене нічого не вийде», «Я цього не гідна», «Я невдачлива»

Якщо з’являється бажання вимовити ці негативні фрази, просто замінюйте їх на більш позитивні та мотивуючі: « Я докладу зусиль, щоб вийшло, не вийде вперше, вийде вдруге», «Я гідна найкращого» або «Я просто поки не розібралася, як це зробити” .

Справа в тому, що наш мозок, коли ми вимовляємо «блокуючі» вирази з «не», наперед налаштовує нас на провал і невдачу. Чим частіше ви їх вимовляєте, тим нижчою стає ваша самооцінка та рівень впевненості у власних силах.

Просте правило заміни таких виразів на позитивні відразу дозволить мозку налаштуватися на правильну хвилю і привести вас до досягнення цілей.

«Кому я така потрібна» і «Поганий, та свій»

Справжньою перепоною для створення здорових міжособистісних відносин стає занижена самооцінка та переконаність у своїй незатребуваності. Типова фраза людини, яка яскраво «кричить» про неприйняття ним своєї цінності: «Я нікому не потрібна».

Якщо вам справді здається, що ви нікому не потрібні, просто згадайте історію мами Ілона Маска — Мей, описану в популярній книзі «Жінка, яка має план. Правила щасливого життя». Обов’язково прочитайте її, якщо сумніваєтеся в собі і своїй цінності.

У світі є дуже багато подібних історій жінок, які, як і Маск, пішли від чоловіка-аб’юзера, виховували самі трьох дітей, знайшли улюблену роботу у 72 роки та стали жити щасливо. Головне — зрозуміти власну унікальність, цінність та незамінність. І вік точно не важливий.

«Я потерплю – іншим важливіше»

Невпевнена людина постійно ставить себе нижче за інших, а чужі потреби намагається реалізувати насамперед, зовсім забуваючи про власні. Подібними фразами ви показуєте суспільству, що вважаєте себе незначною людиною, що ви не маєте права отримувати бажане вчасно.

Радимо позбавитися таких висловів у своєму лексиконі і замінити їх, наприклад, на: «Я це заслужила», «Я гідна цього». Адже найчастіше скромні люди, що ховаються в куточку і відсувають себе на задній план, відіграють ключові ролі в роботі і вдома, і саме на них все й тримається.

«А що вони подумають і скажуть?»

Визнайте, як часто ви думаєте про те, що про вас подумають інші? Адже це — одна з найдеструктивніших думок для будь-якої людини. Люди з низькою самооцінкою намагаються уникати конфліктів, бояться відстоювати свою точку зору, не цінують себе, вважають оточуючих набагато важливішими.

Таке мислення сильно заважає вибудовувати адекватну самооцінку. Пропонуємо вам замінювати деструктивні фрази більш мотивуючими: «Своє життя будую я, а не інші люди», «Я роблю те, що корисно і цінно для мене».

Відстежуйте те, як часто ви звеличуєте чужу думку над власною, боїтеся будь-якого недоброзичливого погляду. Просто намагайтеся говорити собі у цей момент добрі слова та пам’ятайте, що всім людям сподобатися неможливо, хейтери знайдуться завжди.  

«Мені вже пізно / ще рано»

Навіщо ставити собі таке «клеймо» і зв’язувати руки? Вимовляючи подібні фрази, ви порушуєте базові принципи любові до себе, підриваєте віру у свої здібності. Завжди пам’ятайте, що ви єдина людина, яка завжди може себе похвалити, а ось задоволення посварити і облити брудом залиште оточуючим (вони без вас впораються).

Нагадуйте собі щоразу, що в сучасному світі просто не існує такого поняття «пізно/рано за віком». Сьогодні будь-якій людині відкрито безмежні можливості у всіх сферах: кар’єри, освіти, особистого життя. Світ відкритий і готовий прийняти вас, якщо ви докладете цього зусилля і дійсно захочете змін. Головне правило – вірити в себе і ніколи не здаватися.

Exit mobile version