Вівторок, 24 Вересня

Ми живемо у вік коучингу, успішних блогерів та усвідомленості. На просторах інтернету регулярно миготять задоволені особи, які на тлі розкішно обставлених апартаментів говорять про значущість позитивного мислення та дотримання певних ритуалів на шляху до щасливого забезпеченого життя.

Але в ні в оптимістичному настрої, ні в читанні профільної літератури, ні в щоденному відвідуванні лекцій фінансових гуру немає особливого сенсу, якщо людина сліпо слідує так званим звичкам бідності. Йдеться про неочевидні дії чи образи мислення, які не дають нам розбагатіти. Чи готові перевірити себе?

Відсутність фінансової грамотності

Під нею мається на увазі набір навичок та знань, завдяки яким ми не тільки раціонально витрачаємо доходи, але й розумно відкладаємо їхню частину на майбутнє, поступово збільшуючи початкову суму та формуючи «подушку». Фінансово грамотні люди не роблять імпульсивних покупок, користуються вигідними програмами банківських вкладів і завжди знають, що і скільки їм коштуватиме.

Щоб приєднатися до їхніх лав, важливо дотримуватися двох правил: враховувати всі свої доходи та витрати та аналізувати їх. Так-так, важливо не просто констатувати брак грошей, що заробляються на потрібні речі, а зрозуміти, чому так відбувається, причому на постійній основі. 

Мислення споживача

Часто зустрічається і вкрай важко викорінюється. Людина зі споживчим мисленням завжди шукає максимальної вигоди для себе і вважає, що всі їй винні. Але в гонитві за низькими цінами, акціями та знижками розум затуманюється, тому легко не помітити, що за всім цим ховається насправді.

Якісні товари від перевірених виробників, звичайно, мають відповідну вартість, тому обдурити всіх, у тому числі себе, не вдасться. Готовність переплатити за гідну цього річ чи послугу, коли можна на ній заощадити, говорить про раціональність, ту ж фінансову грамотність, хороше ставлення людини до самої себе або оточуючих (якщо йдеться про купівлю подарунка). 

Страх відмовитись від стабільності 

Найчастіше ми прагнемо стабільності, асоціюючи її з комфортом та безпекою. Наприклад, боїмося розривати багаторічний зв’язок із токсичним партнером і вступати в нові стосунки, вибираємо для відпочинку курорти, на яких багато разів бували, не звільняємося з нелюбимої низькооплачуваної роботи лише тому, що боїмося влаштовуватися на нову. Навіщо зайвий раз ризикувати, якщо можна пройти вже протоптаною стежкою?

Фахівці запевняють, що це неправильний підхід до життя: він позбавляє нас нових досягнень, успіху та матеріального статку. Не треба боятися невідомості, адже вона таїть у собі стільки приємного: нові знайомства та обов’язки, відкриття та вершини, які не підкоряться, поки ми не кинемося до них із високо піднятою головою.

«Бідних» звичок безліч. Об’єднали найпоширеніші з них у список:

  • придбання підробок;
  • економія на продуктах харчування;
  • постійні прохання передзвонити;
  • бездумне оформлення кредитів;
  • спустошення гаманця у день надходження зарплати;
  • прагнення заощаджувати, а не більше заробляти;
  • почуття жалості до себе та свого життя;
  • відсутність любові до справи, яка приносить дохід;
  • страх вийти із зони комфорту, заявити про себе та свої таланти.
Exit mobile version