Субота, 6 Липня

Останнім часом набирає обертів думка, що на фінансове благополуччя людини впливає її мислення та звички. І справді: психологами виявлено безліч закономірностей у багажі переконань та способі життя бідних та багатих.

У чому їх відмінності?

Психологія жертви

Якщо людина каже, що вона бідна тому що влада така/в країні маленькі зарплати/батьки не спроможні, найімовірніше, нічого в її житті не зміниться. Це називається психологією жертви – перекладання відповідальності за своє благополуччя на навколишній світ. Навряд чи подібне можна почути від багатих людей: вони усвідомлюють, що їхнє життя в їхніх руках, і будують його самі.

Перегони за стабільністю

Помічено, що бідняки бояться ризикувати і обирають стабільну зарплату за відпрацьований час, причому досить мало людей отримують задоволення від своєї роботи. Чого не можна сказати про багатих – це ті, хто горить своєю справою.

Неможливо досягти успіху в тому, що не подобається. Бідним просто страшно спробувати себе в чомусь новому або відкрити бізнес, тому вони обирають ненависну стабільність.

Ставлення до грошей

«Гроші – це не головне», «гроші – зло», «щоб стати успішним потрібно пахати», «багато заробити чесним шляхом неможливо», і багато інших негативних переконань заважають людям покращити своє фінансове становище.

Бідні дуже часто бояться грошей: багато хто не вміє поводитися з ними, інші переживають, що люди спілкуватимуться з ними лише з коритних спонукань, третіх лякають можливі втрати чи брак часу на сім’ю та захоплення, а хтось не хоче на себе брати таку відповідальність як багатство.

Заможні люди не демонізують гроші і готові до їхньої великої кількості.

Розвиток

Ще одна очевидна відмінність – успішні люди поголовно вдосконалюють себе, вчаться все життя. У них, як правило, багато інтересів та хобі, деякі з них надалі можна монетизувати.

Багаті витрачають вільний час на книги та тренінги, курси та самоосвіту. Бідних у вихідні найчастіше можна застати за переглядом телевізора, читанням сміттєвого контенту в інтернеті та іншими марними заняттями.

Здоровий спосіб життя

Більшість багатіїв поєднує турбота про своє здоров’я. Це не лише якісне медичне обслуговування, а й здорове харчування, заняття спортом. Це дає енергії та сил для нових звершень, а також продовжує життя. У скарбничці бідняків можна часто зустріти шкідливі звички, зайву вагу та малорухливий спосіб життя.

Фінансова грамотність

Мабуть, головна відмінність бідних від багатих – у природі немає жодної успішної людини, яка не вміє поводитися з грошима (якщо, звичайно, фінансового добробуту досягнуто самостійно, а не за допомогою батьків чи спадщини).

Багачі живуть за коштами, набувають активи (бізнес, інвестиції – акції, облігації, нерухомість тощо). Такі люди розуміють, що багатство вимагає вмілого використання фінансових інструментів і постійно навчаються цьому, а також мають довгострокову стратегію і регулярно відкладають щонайменше 10% від свого доходу.

Бідні, як правило, живуть від «зарплати до зарплати», не думають про майбутнє та мають заборгованість – витрачають більше, ніж заробляють. Крім того, вони в основному мають лише одне джерело доходу, що також спричиняє ризики утворення дірок у бюджеті: хвороба або втрата роботи може сильно вибити з колії.

Успіх – це не везіння і не «доля», а цілком конкретна робота над собою, наполегливість та працьовитість. Навівши порядок у голові та набувши корисних звичок, можна значно покращити своє своє фінансове становище.

Exit mobile version