Субота, 23 Листопада

Кажуть, що більшість жінок за хронотипом – «жайворонки», а чоловіки є «совами». Нічого дивного, скажуть ті, хто впевнений, що це взагалі дві різні істоти з різних планет.

Вчених ці подробиці не турбують. Вони знають, що незалежно від того, прилетіли ми всі з космосу, пішли від мавп чи є нащадками Адама та Єви, всьому є своє наукове пояснення.

Що ви знаєте про біоритми

Напевно, кожен чув про «жайворонків» і «сов». Хтось навіть чув про «хронотип» та «біоритми». Але мало хто знає, що у жінок і чоловіків ці циркадні ритми налаштовані по-різному.

Дослідження

Працювали з цього питання співробітники Гарвардської медичної школи. Вони з’ясували, що у жінок біологічний годинник цокає на шість хвилин швидше (або чоловічі відстають від жіночих). Це і пояснює те, що більшість жінок «жайворонки», а чоловіки – «сови».

В чому причина

Імовірно, пов’язано це з особливістю жіночого організму, а саме з материнством. Тобто жінка підлаштовується під біоритми дитини, які активізуються вранці та вдень.

Тільки факти

Завдяки материнству жіночі біологічні ритми, на відміну чоловічих, мало збиваються.

При цьому жіночі біоритми призводять до хронічного недосипання, оскільки жінки часто лягають спати пізніше через повсякденні обов’язки. З цією обставиною вчені пов’язують і небажання жінок займатися коханням увечері.

Незважаючи на ці деталі, жінки не бачать проблем у ранньому підйомі, а деякі вважають, що це найкращий час, щоб зарядитись енергією.

Більшість чоловіків воліє пізніше лягти, ніж раніше встати. Активізуються чоловіки ближче до вечора або навіть до ночі, а «заряджаються» в основному в денний час, з чим і пов’язане бажання багатьох подрімати після обіду.

Exit mobile version