Субота, 23 Листопада

Як відомо, казка — брехня та в ній натяк. Народ на вигадки, звичайно, спроможний, але нагнітає страху теж недарма: деякі рослини справді небезпечні. Але не в магічному сенсі, а матеріальному – здатні нашкодити здоров’ю.

Чи знаєте ви, що у листі дифенбахії міститься щавлева кислота, небезпечна хімічним опіком шкіри, слизових оболонок, алергічною реакцією організму та головними болями?

Отруйним вважається і молочай-різдвяник – білий сік, що нагадує молоко, при вживанні викликає нудоту, діарею, озноб. Тому цю різдвяну квітку не варто тримати, якщо в домі є діти чи вихованці.

А чому не можна вирощувати на підвіконні сенполію?

Вона невибаглива, радує майже цілий рік рясним цвітінням, місця багато не займає. Але, виявляється, не все так просто.

Фіалки в домі – добре чи погано

Екзотична африканська гостя прижилася в українському кліматі (щоправда, на теплих і добре освітлених підвіконнях) лише сто років тому. Зараз це одна з найпопулярніших кімнатних рослин – існує кілька десятків різновидів узамбарської фіалки з неймовірними суцвіттями.

І чим більше квітникарів-аматорів захоплюється сенполією, тим більше про неї з’являється міфів та домислів, причому суперечливих. З одного боку, квітку наділяють корисними властивостями, з іншого — звинувачують її у притягуванні неприємностей. 

Коли добре…

  • Кажуть, що фіалка добре цвіте у тому домі, де панує атмосфера кохання та благополуччя. Мовляв, рослина залежить від клімату в сім’ї, і якщо настрій домочадців такий собі, то фіалка почне чахнути. В’яне вона і в тому випадку, якщо хтось із мешканців захворів на тяжку хворобу.
  • Які квіти мають бути в домі обов’язково за народними прикметами: білі сенполії знімають тривогу та страх, допомагають пережити розставання та повернутися до душевної рівноваги, червоні суцвіття мають магічну силу притягувати гроші, синя фіалка надихає творчих особистостей.
  • Є навіть практична користь від кімнатної рослини: ледь вловимий аромат квітів відлякує мурах. Це актуально для дачних будинків.
  • Суцвіття деяких сортів сенполій справді мають корисні якості: у них міститься ефірні олії та антоціани, що використовуються при лікуванні шкірних захворювань.

…а коли й не дуже

  • Є переконання, що фіалка ревнива вимагає всієї уваги до себе. Якщо за нею дбайливо доглядати, вона віддячить квітникаря рясним яскравим цвітінням. Якщо ж господиня не надасть належної турботи, сенполія помститься тим, що у господині не буде складатися особисте життя: молода дівчина не вийде заміж, доросла жінка розлучиться з коханим. Ось чому у народі кажуть, що дівчатам не можна розводити фіалки.
  • За іншим повір’ям, сенполії мають сильну жіночу енергетику. Чоловікам незатишно у домі, де є фіалки. Це загрожує сварками, розладом у стосунках між закоханими.
  • Якщо вірити забобонам, фіалки наганяють погані думки, провокують сварки та нерозуміння. А в такій обстановці нареченій важко утримати нареченого. Ось бабусі і радять онукам остерігатися рослини.
  • Помітили, що нічого в житті не виходить, все валиться з рук, зриваються плани — у цьому знову, за народними прикметами, винна узамбарська фіалка, мовляв, тягне невдачі.
  • Ще кажуть, що фіалку не можна тримати в спальні: на ранок у людини болітиме голова.

Загалом, вірити чи ні прикметам справа кожного. Ніхто не займався дослідженням впливу рослини на психіку людини та її долю. Але чого сенполія вам точно не пробачить — то це поганого догляду за собою.

Правила вирощування досить прості, але свої нюанси є: фіалка любить гарне освітлення, але без прямих сонячних променів, акуратний полив під корінь, так, щоб краплі не потрапили на оксамитове листя, своєчасну пересадку та підживлення.

Exit mobile version