Квашена капуста вважається незамінним джерелом вітамінів та мінералів. Але є в ній щось більш цінне — пробіотики (джерело лактобактерій) та пребіотики (їжа для корисних бактерій у нашому організмі). Цей продукт хороший як салат, є відмінним гарніром до м’яса, риби та яйців, оскільки допомагає перетравлювати білкову їжу.
Сквасити капусту нескладно, але іноді вона виходить м’якою. Адже так хочеться з’їсти смачну хрустку капусту!
Помилка перша: занадто сильне передавлювання
Після нарізки капусту потрібно перетерти із сіллю, щоб вона пустила сік. Тут відбувається одна і та ж помилка: недосвідчений кулінар надто старанний, перетворюючи капусту “в кашу”.
Справа в тому, що сік повинен з’явитися через деякий час, а не одразу у великому обсязі. Ваше завдання лише трохи прим’яти капусту, щоб вона стала більш еластичною та податливою. Коли ви починаєте викладати її в ємність і щільно втрамбовувати, сік з’явиться.
Важливо: існують сорти капусти, які мають дуже мало соку; у цьому випадку доведеться долити води.
Помилка друга: висока температура
Чим вище температура, тим активніша життєдіяльність молочнокислих бактерій. При температурі вище 28 градусів їх метаболізм та розмноження досягає рекордної інтенсивності. Якщо потримати ємність за такої температури кілька днів, капуста може стати м’якою. Також вона швидко перекисне.
Помилка третя: “неправильна” капуста
Існують різні сорти капусти. Деякі з них призначені для салатів та супів (як правило, ранні сорти). При заквасці часто стають м’якими.
Вибирати слід сорти для квашення. Якщо у вас свій город, дивіться інформацію на упаковці насіння або на сайті виробника.
Важливо: пізні сорти повинні полежати 2-3 місяці, щоб стати придатними для сквашування.
Помилка четверта: надто холодно
При низькій температурі життєдіяльність молочнокислих бактерій уповільнюється. Натомість плісняві грибки та гнильні мікроорганізми з радістю захоплюють незайняту територію. В результаті капуста стає м’якою, сірою, має неприємний запах.
Важливо! Якщо капуста м’яка, але має характерний для квашеного продукту запах і колір, її можна вживати в їжу. Але якщо запах та колір нехарактерні для квашеної капусти, її слід викинути.
Бабусин секрет наостанок
Більшість сучасних людей відмахуються від циклів Місяця, вважаючи це пережитком темного минулого та фантазіями неосвічених бабусь. Але у бабусь капуста завжди виходила. Можливо тому, що вони спиралися не так на освіту, але в спостереження за причинно-наслідковим зв’язком. І цей зв’язок показав: сквашена на спадаючому Місяці капуста частіше виходить м’якою і несмачною, а сквашена на Місяці, що росте, завжди смачна і хрумка.