Котом або кішкою, які кричить у нічний час, нікого не здивувати. Тварини розривають нічну тишу не лише навесні, і причин у тварин на це вистачає. Експерти розповіли, чому кішки порушують нічний спокій та що з цим можна зробити.
Причина перша: гормони
Якщо кішка нестерилізована, а кіт некастрований, можна не дивуватися. Вихованець кричатиме, підкоряючись інстинктам, відчайдушно висловлюючи свої емоції. Вирішити проблему можна операційним втручанням.
Поступово стан вихованця прийде в норму, і він спатиме відносно спокійно.
Причина друга: захворювання
Хвороба, занепокоєння, стрес – все це може виражатися гучним нявканням. Важливо сходити до ветеринара, адже може йтися про захворювання, що протікає без виражених симптомів.
Потрібно проаналізувати поведінку вихованця, апетит, походи в туалет та розповісти про все спеціалісту.
Причина третя: увага
Все просто. Вихованцеві стало нудно, і, виспавшись за день, він вирішив трохи розважитися. Трапляється це у сутінковий час і на світанку.
Причина четверта: характер
Є такі породи котів та кішок, яким спілкування просто необхідне. Це стосується сіамських, бірманських, мейн-кунів. Таким чином вони виходять на контакт із людьми. Зовсім не обов’язково, що при цьому стоятиме гучне ревіння. Кіт може муркотіти або тихо нявкати з короткими інтервалами.
Висновок
За винятком першої та другої причин, ці проблеми вирішуються елементарною увагою. Потрібно лише годувати вихованця незадовго до відходу до сну, а перед цим обов’язково дати йому попустувати, і, коли добова норма зі спілкування буде виконана, вихованець засне міцним сном.