Понеділок, 23 Вересня

Захист від сонця давно став для більшості з нас спільним місцем. Багато використовують сонцезахисну косметику на пляжі, а багато хто використовують її щодня. Але до китайців нам у цьому далеко. Вони уникають ультрафіолету з особливою запопадливістю. Чому вони це роблять і чи варто наслідувати їх приклад, розберемося разом.

Данина традиціям

Бліда шкіра з давніх-давен вважається в Китаї неодмінним атрибутом витонченої краси та аристократизму. І сучасні китайці, насамперед китаянки, продовжують зберігати максимально світлий тон обличчя всіма доступними методами. В Азії неймовірно популярні так звані косметичні лінії, що відбілюють. При виході на вулицю жінки не обмежуються нанесенням кремів із потужними UV-фільтрами.

Широкі капелюхи та парасольки від сонця тут зовсім не рідкість і не ознака ексцентричності. Пляжні костюми в Китаї – це повноцінні маски для обличчя з прорізами для рота та очей, а також спеціальний одяг, який приховує тіло від верхівки до п’ят.

То звідки у китайців цей страх засмагнути? Невже тільки данина традиції чи за ним криється ще щось?

Багато меланіну

У шкірі азіатів значно більше меланоцитів – клітин, що виробляють меланін. Ця речовина відповідає за відтінок шкіри: чим меланіну більше, тим шкіра темніша. Меланоцити в шкірі азіатського типу не просто численні, але вкрай чутливі. Спровокувати їх активність може як сонце, так і найневинніші травми та запалення на кшталт дрібної подряпини або укусу комара. Загалом, темна пляма на шкірі азіатського типу з’являється швидко і просто, а позбавлятися її довго і складно.

Китайський парадокс

Шкіра азіатського типу дуже щільна. Все завдяки тому, що в ній міститься значно більше фібробластів — клітин, які виробляють колаген. Ця речовина відповідає за пружність та еластичність шкіри. Ось чому ознаки старіння виявляються в азіатів у середньому на 10-20 років пізніше, ніж на шкірі слов’янського типу.

Однак сучасні дослідники сходяться на тому, що 90% ознак старіння виникає від ультрафіолету та інших зовнішніх факторів. Тому, незважаючи на генетичну схильність довго зберігати пружну щільну шкіру, властиву юності, китайці з їхньою чутливістю до ультрафіолету втрачають усі переваги. І тільки блокуючи ультрафіолет, вони можуть у 50 виглядати на 25. Ось чому азіати століттями продовжують уникати сонця всіма доступними способами.

Шкіра більшості українців не така чутлива до ультрафіолету, з одного боку, і генетично тонше, ніж шкіра азіатів, з іншого боку. Тобто ознаки старіння виявляються на ній раніше, навіть без участі сонячної радіації.

Exit mobile version