Субота, 23 Листопада

Кажуть, що маркетологи охоче користуються людськими слабкостями і нібито саме це спонукає людину робити необдумані покупки. А як тоді бути з шопоголіками, про яких говорять, пишуть і знімають цілі передачі, а потім транслюють їх на телебаченні?

Але перш ніж знову і знову звинувачувати маркетологів потрібно розібратися з самим собою. Експерти розповіли, що змушує людей купувати непотрібні речі.

Явище шопоголізму

1. Проблема бере свій початок у дитячому та підлітковому віці, а основна її причина – пережита бідність.

Не секрет, що покоління, що пережило лихоліття 90-х, надовго запам’ятало порожні прилавки, мізерний раціон, необхідність доношувати взуття та одяг за старшими та інші дії в побуті.

Тому, зіткнувшись із достатком, ці люди намагаються не відмовляти собі у бажаннях.

2. Але 90-ті закінчилися, а шопоголіки залишаються. Є думка, що також на необдумані покупки штовхає емоційна порожнеча. І це вже не про дефіцит їжі чи одягу. У таких людей немає інтересів, певного роду занять або їм не вистачає спілкування. Причини маса.

У цьому випадку радість від покупки минає, і тоді з’являється бажання купити щось ще.

3. Виховання особистим прикладом.

Якщо батьки привчили до того, що дитині постійно щось купували, що на неї витрачали всі сили та кошти, то йдеться вже про звичку, вироблену часом.

4. Не більш обережні в цьому плані люди, схильні до навіювання. Це справжні та шалені фанати акцій, рекламних пропозицій, розіграшів та інших хитрощів.

5. І останнє – це коло спілкування. Придивіться до своїх знайомих чи родичів. Можливо, що вони тільки й роблять, що вихваляються новими покупками або обговорюють модні колекції.

Тільки усунувши причину, корінь проблеми, можна розраховувати на усунення її самої.

Exit mobile version