Всім відоме відчуття нудьги. Воно досить неприємне, хоча може допомогти у творчості та вирішенні різних проблем. Але чому людина взагалі здатна нудьгувати?
Лікар Крістіан Джарретт зазначає, що при нудьгуванні людина, як правило, займається не тим, чим їй хотілося б. Наприклад, слухає з ввічливості співрозмовника чи сидить на нецікавій нараді.
Нудьга насправді важлива з погляду еволюції. Вона потрібна, щоб стимулювати людину змінити обставини. Дослідження показують, що вона робить нас творчими, тому що в цей момент мы багато думаємо і намагаємось знайти сенс у тому, що відбувається.
При цьому для деяких людей нудьга більша, ніж для інших. Психологи вважають, що «схильність до нудьги» – це щось на зразок риси особистості. Якщо в людини високий показник по цьому пункту, то йому може бути важко шукати собі розваги і час для нього тече повільно.
Також постійно нудьгують люди більшою мірою схильні до залежностей і депресії. Щоб позбутися тривоги та дискомфорту, вони нерідко звертаються до гаджетів, алкоголю чи наркотиків.
Подолати нудьгу можливо, якщо знайти заняття, які будуть подобатися і будуть поєднувати новизну і виклик.