Четвер, 19 Вересня

Можливо, ви навіть не підозрювали про це, але котів, як і собак, потрібно навчити хоча б деяким командам. До того ж дослідження показують, що ці вихованці можуть розпізнавати тонкі соціальні сигнали людей і реагувати на ці сигнали, а їх можна навчити виконувати ті ж завдання, що і собак.

За словами автора статті та його колеги Деніела Каммінгса з благодійної організації для тварин Cats Protection, кішки мають безліч переваг. Тому їх дресирування може бути корисним. Наприклад, у притулку їхня здатність виконувати команди може поліпшити їхню поведінку, реакцію на людей і підвищить ймовірність того, що їх заберуть звідти.

Є обмежена кількість наукових доказів того, що молоді кішки уважніше ставляться до соціальних сигналів людей і краще піддаються дресируванню. З кошенятами при цьому потрібно грати за допомогою спеціальних паличок чи вудок, щоб вони не нападали на руки чи ноги.

При навчанні кішки краще уникати таких покарань, як крик, розпилення води на кішку, грубе поводження з нею. Використовуйте позитивне підкріплення, тобто похвалу, ласощі тощо. Це буде набагато ефективніше і загалом корисніше для тварини.

Також при дресируванні завжди стежте, щоб кішка могла піти, коли захоче. Постарайтеся дати їй відпочити, якщо вона стала почуватися некомфортно. На цей стан можуть вказувати такі ознаки, як відвертання голови, облизування носа, повернені або приплюснуті вуха, напружений або згорблений вигляд. Також вихованець може піднімати лапи, раптово починати себе облизувати, стукати хвостом або смикати ним.

Exit mobile version