Нова спідня білизна виглядає чистою, але одягати її без прання все ж таки не рекомендується – ви можете отримати подразнення шкіри і букет неприємних інфекцій. Експерти з догляду за шкірою опитали 1061 британців. Всім їм ставили те саме питання: «А ви перете одяг і спідню білизну після покупки?» І лише 31% опитаних відповіли на це запитання ствердно. Біохімік та фахівець із догляду за шкірою Ель Маклеман розповіла про наслідки, які чекають на тих, хто не любить прати нижню білизну.
Наслідки найнеприємніші – від контактного дерматиту до набряку вульви. Барвники можуть викликати подразнення шкіри чи алергію; попередні покупці, які приміряли білизну до вас, можуть подразнити вам свою мікрофлору – всілякі грибкові інфекції. А брудні бюстгальтери можуть спричинити мастит. При цьому будь-який невипраний одяг може бути небезпечним, але найнебезпечніше — спідня білизна.
Ризики не надто високі, але вони існують, і вони дуже серйозні. Новий бюстгальтер може залишити вам подразнення від фабричних барвників, грибкову та бактеріальну інфекцію. Особливо вразливі матері-годувальниці: контакт з невипраною спідньою білизною збільшує ризик маститу — запалення грудей, яке часто супроводжується інфекцією. Непрані сорочки та штани подарують незабутню радість алергії на фабричні барвники; а в місцях, де одяг стикається з вологим від поту тілом, може з’явитися червоний висип.
Непрані трусики ще гірші: вони можуть принести стафілокок та молочницю; взуття, яке ви приміряєте без шкарпеток – ризик грибкової інфекції. Особливо небезпечні в цьому сенсі кросівки: багатошарове тканинне взуття буквально нібито створено, щоб накопичувати мікроорганізми. Особливо небезпечне взуття з вітрини — його приміряли багато хто, і кожен залишив свій слід. Найкраще подбати про спортивне взуття після покупки: випрати в машині, обробити парогенератором або хоча б спреєм, що дезінфікує.