П’ятниця, 20 Вересня

Існує кілька причин, через які, дорослішаючи, люди перестають активно встановлювати нові контакти та втрачають дружні зв’язки.

Змінюються потреби та цілі у спілкуванні

В юності люди прагнуть спілкування заради збору інформації про світ, і для цієї мети підходять різні соціальні контакти. Вони легко заводять знайомих і віддають перевагу спілкуванню з однолітками.

Однак із віком люди починають розуміти, що життя рано чи пізно закінчиться, і вирішують зосередитися на тому, що приносить їм задоволення. В результаті кількість друзів зменшується, залишаються лише ті, з ким досягається емоційна близькість та тепло. Всі інші безжально виключаються із кола спілкування.

Більше часу йде на сім’ю

Спочатку шлюб допомагає розширити коло спілкування, зблизитися з друзями та сім’єю свого чоловіка. Однак згодом сім’я стає головним пріоритетом. Чоловік починає виконувати роль, яку раніше грали друзі, стаючи партнером із розваг і задовольняючи емоційні потреби. З появою дітей цей ефект лише зростає. 

Робота забирає час на спілкування

Вихід на роботу також призводить до збільшення кількості друзів, але тільки спочатку, оскільки з часом старі друзі можуть зникнути з кола спілкування через брак часу і різниці, що росте, в інтересах і соціальному статусі.

Перешкода у вигляді життєвих обставин

Найчастіше дружба в середньому віці припиняється випадково, через різні обставини, наприклад, з вини переїзду. Лише близько чверті людей свідомо припиняють стосунки – у разі, наприклад, зради. 

Нещасні випадки (смерть рідної людини) також є однією з обставин, які можуть призвести до розриву дружніх стосунків.

Exit mobile version