Часник застосовується у кулінарії багатьма господинями. А коли в процесі зберігання, приготування чи консервації він починає зеленіти, виникає чимало запитань. Важливо розібрати основні причини та методи боротьби, які є ключовими.
Чому часник зеленіє
Більшість господинь чудово розуміють, що якщо часник замаринувати або подрібнити, він поступово почне зеленіти. В інших ситуаціях часник може набувати смарагдового або блакитного відтінку.
Нічого страшного у зміні кольору немає, просто така природна особливість. Звичайно, зелений часник є не зовсім приємним, тому варто боротися з причинами. Фахівці виділили кілька причин, чому змінюється відтінок.
- Часник вирощувався у теплих країнах. В цьому випадку в ньому міститься велика кількість алліну.
- Плід перезрів. У недозрілих плодів такої проблеми немає.
- Якщо зберігати в холодному приміщенні, продукт починає швидко фарбуватись у такий відтінок. Саме тому часник не варто зберігати в холодильнику.
Змінює відтінок при смаженні
У складі часнику є особливий сік. При окисленні, що починається через смаження, змінюється колір. Подібний дефект ніяк не впливає на смак, лише питання в естетиці. Щоб уникнути подібного, часник не варто тривалий час піддавати термічній обробці. Багато господинь намагаються додавати цей інгредієнт у кінці приготування.
Консервація
Консервацію можна порівняти із термічною обробкою. Також варто розуміти, що порушується цілісність продукту. А коли це відбувається, із тканин часнику починає виділятися ефірна олія та інші ферменти. За підсумками починається хімічна реакція, вона призводить до руйнування аліну і змінюється колір.
Є кілька інших причин, чому при засолюванні змінюється відтінок:
- Кисле середовище.
- Надрізи, які багато хто робить свідомо.
- Висока температура.
Ще однією ключовою причиною можна назвати застосування часнику, що довго лежав. Як правило, саме його використовують для консервації, але це типова помилка. Якщо хочеться отримати максимум користі та смаку, часник має бути молодим.
Як уникнути зміни кольору
Є кілька порад:
- якщо застосовується молодий урожай, ризик зміни кольору мінімальний;
- оптимальна температура для зберігання +20 градусів та помірна вологість. Частина людей намагаються зберігати його у холодильнику, але це ключова помилка. Якщо температура зберігання +5 градусів або нижче, він почне швидко зеленіти;
- часник краще подавати окремо від гарячих страв;
- солити та маринувати часник рекомендується лише холодним способом. Термічна обробка точно призведе до таких наслідків;
- якщо потрібно додати продукт до гарячої страви, його рекомендується перемолоти або розділити на дрібні частини. Завдяки цьому зміна відтінку не стане очевидною;
- будь-які надрізи провокують хімічні реакції, через які і починається пігментація.
Рекомендації фахівців прості, тому часник можна сміливо використовувати у кулінарії, уникаючи зміни його кольору.