Четвер, 19 Вересня

Багато хто не знає, що квасити можна не тільки капусту та огірки, а й інші овочі. Це дозволяє вживати регулярно корисну їжу і паралельно з цим урізноманітнити раціон. Адже якою б корисною та смачною не була квашена капуста, вживати її в їжу щодня просто набридне. Зате квашеним гарбузом можна порадувати себе та здивувати гостей. Проте щоб її сквасити, треба враховувати кілька нюансів.

Особливості квашення гарбуза

Бродіння – це активна життєдіяльність молочнокислих бактерій. Якщо вони швидко розмножуються у продукті, інші мікроорганізми (наприклад, плісняві гриби) там жити не зможуть. Для активного зростання молочнокислих бактерій потрібні 3 фактори.

  • Тепло.
  • Відсутність доступу кисню (сировина має покривати сік чи вода).
  • Наявність молочнокислих бактерій продукті.

Перші два чинники залежать від людини. Наявність молочнокислих бактерій від продукту. Наприклад, ці мікроорганізми живуть на поверхні листя капусти, тому вона так швидко заквашується. Але всередину гарбуза бактерії потрапити не можуть. Тому на ньому немає природної закваски. Зате багато цукру, який полюбляють інші мікроорганізми, здатні швидко зіпсувати продукт.

Щоб цього не сталося, до гарбуза необхідно додавати закваску. Це може бути трохи квашеної капусти або розсолу. Але пам’ятайте, що чим більше ви додасте закваски, тим швидше і активніше відбуватиметься бродіння.

Як квасити гарбуз: кілька способів

  1. Використовувати гарбуз замість моркви або навпіл з нею при приготуванні традиційної квашеної капусти.
  2. Натерти на великій тертці, заправити як капуста заправляється, і щільно укласти в ємність для квашення. Залити водою із закваскою.
  3. Нарізати кубиками чи скибочками. На дно літрової банки кинути пару горошин чорного та запашного перцю, трохи червоного меленого перцю чи шматочок чилі, кілька шматочків кореня хріну та селери, насіння кропу чи суху зелень кропу. Засипати зверху гарбуз і залити водою (із закваскою), у якій розчинена сіль. На літрову банку знадобиться столова ложка (без гірки) солі.
  4. У цілого гарбуза зрізати верхівку і вичистити серцевину. Зробити з неї «горщик», як для фарширування. Використовувати гарбуз як ємність для квашення капусти звичайним способом. Це дуже цікавий та оригінальний варіант. Готовність визначається з того, наскільки розм’якнув гарбуз. Коли шкірка вже важко утримує форму і назовні починає виступати сік, вміст сквасився.

Пам’ятайте: гарбуз швидко розм’якшується, тому квасити його краще у невеликих кількостях. Ідеально підійде скляна банка об’ємом 1 літр. Сам процес сквашування та зберігання такий самий, як і у капусти.

Exit mobile version