Субота, 23 Листопада

Для когось цього питання просто не існує, адже що може бути простіше, ніж обламати паростки, що з’явилися на картоплі. Що стосується сумнівів, то однозначно летять у сміттєвий кошик овочі, які через пагони виглядають неживими – чистити іноді їх просто неможливо.

Але що трапиться з організмом, якщо приготувати картоплю, що проросла

Насправді проросла картопля здатна завдати шкоди організму. Масового отруєння, звісно, ​​не виникне і до інвалідності це не призведе, але і користі не додасть.

Коли картопля стає шкідливою

Від природи картопля містять токсичну речовину соланін. Зрілий овоч на кожні 100 г містить від 2 до 10 мг цієї речовини, що не може завдати шкоди здоров’ю. Однак у міру проростання бульб вміст соланіну збільшується. А ось корисних речовин, навпаки, стає менше. При цьому найбільше токсинів міститься під шкіркою та в очах. Це не кажучи про зелені бульби та паростки.

Соланін та здоров’я

Отруєння соланіном може виявлятися млявістю, головним болем, блюванням, не виключено вплив речовини на кров. Але для цього в організм має потрапити приблизно 200-400 мг соланіну, а це 1-2 кг картоплі, що проросла, зі шкіркою.

Їсти чи не їсти

Водою вимити соланін не вийде, але картопля, що проросла, не завдасть шкоди, якщо під час чищення вирізати всі очі, а шкірку знімати не тонше 2-3 мм. Так концентрація токсинів зменшиться і складе не більше 10-20 %. Така проросла картопля не завдасть шкоди, але й користі від неї теж не буде.

Exit mobile version