П’ятниця, 20 Вересня

Минули ті часи, коли з усіх способів урізноманітнити випічку у господинь були тільки родзинки та горіхи. Серед безлічі сухофруктів, марципанів та горіхів окреме місце посідають цукати. Випічка з ними стає не просто смачнішою, а й яскравішою. Ось тільки чи потрібно їх вимочувати?

Тут потрібно розуміти, навіщо використовується наповнювач – як декоративний елемент чи начинка у кексах чи пирогах. Дещо залежить від якості самих цукатів, характеру випічки та смакових уподобань.

Замочувати цукати чи ні

Якщо завдання зробити акцент у випічці саме на шматочках сухофруктів, то краще залишити все як є. У цьому випадку цукати залишаться в міру твердими, якщо вони не засохли в процесі зберігання.

Засохлі цукати потрібно розм’якшити, причому обов’язково. Але в цьому випадку їх навіть марно заливати окропом. Для повного ефекту пересохлі шматочки зацукрованих фруктів варять у цукровому сиропі не менше 10 хвилин і на повільному вогні. Періодично цукати куштують на смак.

У чому вимочувати

Якщо цього вимагає рецепт, то можна просто вимочити начинку в теплій кип’яченій воді.

Також використовується цукровий сироп, фруктовий сік, але неповторного ефекту можна досягти, якщо вимочити цукати у спиртному.

Найкраще для цього використовувати коньяк, бренді або звичайну горілку. Для цього шматочки фруктів заливають алкоголем, потім закривають ємність кришкою та витримують до 12 годин. Така начинка використовується для виготовлення традиційного різдвяного штолена.

Exit mobile version