Субота, 23 Листопада

«Вражаюче виглядаєш», «Відмінно виступив(-ла) з проектом», «З тобою так цікаво» — як приємно почути щось подібне! Настрій і самооцінка відразу піднімаються, куточки губ розтягуються в усмішці, з’являється бажання порадувати співрозмовника у відповідь… Загалом усім добре від озвученої похвали.

Але компліменти далеко не завжди приємні. Важливо вміти сформулювати думку, щоби висловити своє захоплення. Розповідаємо про фрази, які можуть спантеличити і навіть засмутити людину — радимо їх уникати.

«Виглядаєш супер! У тебе сьогодні день народження?”

Прив’язка до часу у компліментарних справах — не найкращий варіант. Складається враження, що зазвичай людина виглядає непрезентабельно, а раз на рік вирішила привести себе в порядок і вбратися, завдяки чому удостоїлася похвали. Якщо вам здається, що у співрозмовника сьогодні особливий день, то можна сказати: «Ти сьогодні прямо світишся від щастя! Чи є особливий привід?».

«Ти така(-ий) приваблива(ий)! Дивно, що все ще одна (один)»

Це не комплімент, а зухвала спроба втрутитися в особисте життя. По-перше, немає прямого причинно-наслідкового зв’язку між зовнішніми даними та успішним вибудовуванням романтичних відносин. По-друге, наголошувати на відсутності другої половинки недоречно (якщо ви з співрозмовником не давні близькі друзі, які обговорюють все на світі без натяків) — таким чином ви ніби хочете розвинути у співрозмовника комплекс неповноцінності.

«Добре, що ти не морочишся з приводу своєї зовнішності»

Чи ви хочете похвалити людину за її впевненість у собі та незалежність від думки оточуючих, чи натякаєте на її неохайний зовнішній вигляд. Фраза звучить двояко, тому використовувати її не варто.

«Дивно, що тобі вдалося…»

Таку фразу люди зазвичай вимовляють із заздрощів. Якщо співрозмовник пробіг виснажливий марафон, влаштувався на високооплачувану роботу своєї мрії, купив дорогий автомобіль або здійснив ще щось, чим може пишатися, то краще сказати «Молодець! Я дуже за тебе рада» чи «Вітаю! Ти це заслужив(-ла)». У цих похвалах відсутня нотка знецінення здібностей людини на відміну вихідної фрази.

«Нарешті ти це зробив(-ла)»

До речі про приємні здобутки. Не все у житті дається легко і з першого разу. Добре, коли виходить здати на права з першої спроби, скинути десяток зайвих кілограмів у короткий термін або домогтися підвищення на роботі в перший же місяць після працевлаштування.

Але якщо на досягнення поставленої мети потрібно більше часу, ніж спочатку передбачалося, то в цьому немає нічого страшного. Порадуйтеся за людину і похваліть її без посилань до витраченого часу.

«Не знала, що ти в цьому розумієшся»

На перший погляд це абсолютно невинна фраза, але вона може образити. Уявіть, що ви, сидячи в колі колег, ділитесь враженнями про нещодавно прочитану книгу не особливо популярного письменника.

Раптом хтось коментує ваші слова — наприклад, надсилається до інших творів автора — і ви вимовляєте цю фразу. Виглядає так, ніби ви здивовані захопленням співрозмовника книгами або його здатністю читати.

«Ця сукня тебе так струнить!»

Ніщо інше, як натяк на зайву вагу співрозмовниці, через яку вона, можливо, дуже комплексує. Щоб зробити приємне мамі, подрузі, колезі або будь-якій іншій дівчині, доречніше буде сказати «Це плаття приголомшливо на тобі виглядає» або «Вбрання ідеально підкреслює твою фігуру».

Exit mobile version