Субота, 23 Листопада

Постільна білизна займає особливе місце серед текстилю, яким ви оточуєте себе. У той же час вона є одним з найбільших місць проживання пилових кліщів, бактерій та алергенів. 

Дізнайтеся, як доглядати постільну білизну, щоб час, проведений у ліжку, не став кошмаром для вашого здоров’я.

Незважаючи на те, що їх не можна побачити неозброєним оком, у навколишньому середовищі живуть мільйони істот, які називаються кліщами.

Їх можна зустріти практично скрізь, де є люди. Вони живляться мікровідходами (наприклад, шкірою, що відмерла), залишками їжі і навіть органічними сполуками, що містяться в пилу. Постільна білизна – одне з улюблених місць проживання пилових кліщів.

Адже в ньому ви проводите кілька годин на день.

Чому важлива зміна постільної білизни

Цим справа не обмежується. Крім епідермісу, на постільних речах залишаються піт, шкірне сало, слина і залишки біологічних рідин. За даними досліджень, у ній також міститься трохи сечі та фекалій. 

Це створює умови для розмноження бактерій, грибків та найпростіших, які небезпечні для здоров’я, видають неприємний запах та забруднюють шкіру. Ймовірно, це достатній аргумент, щоб краще стежити за чистотою постільної білизни.

Як часто слід замінювати постільну білизну

В ідеалі постільну білизну слід міняти раз на два тижні. Якщо ви сильно потієте, страждаєте на псоріаз, вугрову хворобу або тримаєте в ліжку домашню тварину, рекомендується робити це частіше (навіть раз на сім днів).

Крім регулярної зміни постільної білизни, необхідно стежити за своїми вечірніми звичками. 

Наприклад, не лягайте спати з мокрим волоссям, оскільки вогкість – ідеальне середовище для розвитку грибків. Кімнату, де ви спите, необхідно регулярно пилососити, а також щодня провітрювати. 

Не забувайте про матрац – по можливості, його необхідно час від часу провітрювати і збивати. Можна придбати спеціальні бавовняні наматрацники.

Як краще прати постільну білизну

Нижче наведено найважливіші правила прання постільної білизни.

  • Періть постільну білизну за високої температури – не нижче 60°C (але з цього правила є винятки).
  • Уникайте перевантаження пральної машини.
  • Налаштуйте тривалість прання залежно від ступеня забруднення.
  • Не поєднуйте прання постільної білизни з пранням важкого одягу або рушників.
  • Ретельно сушіть постільну білизну відразу після прання.

За якої температури слід прати постільну білизну?

Постільна білизна із сатину переться при температурі від 40 до 60°C. Не слід використовувати відбілювач для його освіження, оскільки він може пошкодити ніжну структуру тканини. 

Постільну білизну з бавовняного сатину не слід прасувати. Краще не віджимати та повісити вологі наволочки на сушарку. Це запобігає утворенню складок.

Бавовняну постільну білизну без домішок можна прати при температурі від 60 до 90°C. Якщо хочете, щоб плями були надійно видалені з постільної білизни, просто додайте чайну ложку харчової соди.

Регулярна зміна постелі може здатися обтяжливою, але приносить відчутну користь. Вона не лише дозволяє спати в атмосфері свіжості, а й позитивно впливає на здоров’я.

Exit mobile version