Неділя, 22 Вересня

Львівський сирник не варто плутати зі звичайним: це не маленька сирна оладка, а розкішний десерт, що заслуговує на особливу увагу. З назви нескладно визначити місце його походження! Так-так, ця страва була винайдена у Львові, де її і до цього дня можна знайти в меню будь-якої кондитерської. Львівський сирник трохи нагадує чізкейк, але, мабуть, має більш пухку текстуру. Крім того, до складу страви зазвичай входить дрібні родзинки та лимонна цедра. Ідеальним доповненням до львівського сирника вважається чашка ароматної кави, оскільки саме цей напій максимально повно розкриває смак десерту та підкреслює звучання всіх його інгредієнтів.

СКЛАДОВІ:

  • Сир (жирний) – 500 г;
  • Яйце – 4 шт;
  • Цукор – 200 г;
  • Вершкове масло – 130 г (сирник – 100 г, 1 ст.л.- глазур);
  • Цедра 1 лимона;
  • Сметана – 2-3 ст. л;
  • Какао-порошок – 2 ст. л;
  • Родзинки – 30 г;
  • Крупа манна – 1 ст. л.

ПРИГОТУВАННЯ

Крок 1. Протерти сир. Сир для львівського сирника пропустити через м’ясорубку чи протерти через сито. Увага! Сир не повинен бути мокрим, інакше сирник буде занадто щільним. Якщо сир мокрий, його треба підвісити в марлі на пару годин для стікання, або покласти в марлі в друшляк і притиснути зверху вантажем (наприклад пачкою гречки або чогось іншого).

Крок 2. Збиваємо жовтки із цукром. Жовтки для львівського сирника збити з цукром до одержання глянсової маси однорідної консистенції.

Крок 3. До цукру додаємо манку, олію, родзинки та цедру лимона.
Додати манну крупу, вершкове масло кімнатної температури, родзинки та терту цедру лимона. Перемішати кулінарною лопаткою.

Крок 4. До рідкої суміші додаємо сир, перемішуємо. Додати підготовлений сир і перемішати міксером на низькій швидкості (недовго, інакше львівський сирник не вийде досить повітряним).

Крок 5. Білки збити до піків. Окремо добре збити міксером охолоджені білки. В результаті повинна вийде міцна біла маса, яка легко утримується на віночку.

Крок 6. Ввести білки в тісто, перемішуємо. Викласти збиті білки в сирну масу і обережно перемішати ложкою або кулінарною лопаткою. Тісто для львівського сирника готове.

Крок 7. Викладаємо сирник у форму, випікаємо. Форму для випікання змастити маслом і присипати борошном (можна використовувати пергамент). Викласти масу у форму і поставити в розігріту до 180 градусів духовку на 50-60 хв. (Орієнтуйтеся на свою духовку, може вистачити навіть 30 хвилин).

Крок 8. Зробимо глазур з вершкового масла, цукру, сметани та какао. 1 ст. л. масла розтопити з 2 ст. л. цукру на маленькому вогні, постійно помішуючи. Потім додати 2-3 ст. л. сметани, добре вимішати та насипати 2 ст. л. какао. Продовжувати варити на маленькому вогні, добре перемішуючи. Не перестаючи помішувати, довести до кипіння та вимкнути вогонь.

Крок 9. Дістати сирник із духовки, остудити, покрити глазур’ю. Коли сирник буде готовий, дістати його з духовки і дати повністю охолонути, потім вийняти з форми, просто перевернувши його і полити гарячою глазур’ю.

Крок 10. Львівський сирник залишити у холодильнику на ніч. Найголовніше – львівський сирник має постояти в холодильнику годин 5-6, а краще всю ніч. У жодному разі не намагайтеся його з’їсти відразу після приготування!

КОРИСНА ПОРАДА

Найважливіше значення якості львівського сирника має вибір сиру. Ідеально, якщо ви зможете знайти фермерський пластовий. Чим жирніший сир – тим соковитіший десерт!

ДО РЕЧІ

У тісто львівського сирника іноді додають терту на дрібній тертці картоплю: вона не впливає на смак десерту, зате робить його текстуру ніжнішою, пластичнішою, кремоподібною.

Exit mobile version