Субота, 23 Листопада

За відсутності протипоказань какао може стати чудовою альтернативою чаю чи каві. Своїми корисними властивостями воно має унікальний склад какао-бобів, на основі яких виготовляють порошок для приготування какао.

Тут можна знайти амінокислоти, активні природні сполуки, клітковину, вітаміни E, K та групи B, а також різноманітні мінерали: мідь, магній, фосфор, цинк та марганець. Що станеться з організмом, якщо включити чашечку какао в щоденний раціон хоча б у холодну пору року?

Профілактика старіння

До складу какао входять поліфеноли – природні антиоксиданти. Вони захищають клітини організму від шкідливих речовин та знижують негативний вплив агресивної дії зовнішнього середовища. Регулярне вживання какао допоможе підвищити життєвий тонус та уповільнити процеси старіння.

Боротьба з поганим настроєм

Какао – відмінне джерело триптофану. Ця амінокислота бере участь у білковому обміні та стимулює вироблення гормонів – серотоніну, мелатоніну та холіну. Перший відомий як «гормон щастя», другий відповідає за нормалізацію сну, а третій сприяє підвищенню концентрації уваги та допомагає боротися з депресіями.

Крім того, в какао міститься «гормон задоволення» дофамін та велика кількість вітамінів групи B, корисних для нервової системи людини. Зрештою до складу напою входить кофеїн. Порівняно з кавою в какао його менше, але навіть невеликої концентрації достатньо для м’якого тонізуючого ефекту.

Таким чином, регулярне вживання напою зарядить гарним настроєм, підвищить продуктивність, позбавить перепадів настрою та допоможе протистояти стресам.

Захист серця та судин

До складу какао-порошку входять спеціальні природні сполуки – флавоноїди. Вони підвищують тонус стінок артерій, покращують кровообіг та захищають судини від ушкоджень вільними радикалами. Флавоноїди також допомагають знизити рівень поганого холестерину і дають м’який ефект розрідження крові. Таким чином, какао сприяє нормалізації артеріального тиску та допомагає у профілактиці серцево-судинних захворювань, у тому числі таких серйозних, як інфаркти та інсульти.

Стимуляція роботи мозку та пам’яті

Антиоксиданти, що містяться в какао, покращують мозковий кровообіг, що позитивно позначається на роботі мозку, когнітивних функціях і пам’яті людини. Саме тому какао особливо корисно всім, хто зазнає підвищених розумових навантажень, а також людям старше 50 років. У їхньому випадку какао рекомендовано як додаткова профілактика старечих хвороб мозку.

Профілактика хвороб дихальної системи

Какао-порошок містить алкалоїди – теобромін і теофілін. Ці природні сполуки допомагають у лікуванні та профілактиці хвороб органів дихання: бронхіальної астми, бронхітів, хронічної обструктивної хвороби легень. Теобромін сприяє звільненню від кашлю, а теофілін розслаблює верхні дихальні шляхи та стимулює розширення легень.

Зміцнення імунітету

Какао допомагає у підтримці імунної системи, що особливо важливо в осінньо-зимовий сезон. До складу напою входять мікроелементи мідь та цинк. Перший бере участь у виробленні білка для імунних клітин, а другий – у формуванні клітинного імунітету.

Поліпшення кольору обличчя

У певному сенсі какао можна назвати і “напоєм краси”. Завдяки жирним кислотам у складі напій сприяє додатковому живленню шкіри, волосся та нігтів. Регулярне вживання напою допоможе покращити колір обличчя, а також позбавить зайвої сухості та лущення на шкірі.

Кому не можна пити какао: основні протипоказання

Незважаючи на масу корисних властивостей, у какао є свої протипоказання.

  1. Напій є досить алергенним.
  2. Через кофеїн у складі «налягати» на какао не рекомендується людям з підвищеною збудливістю нервової системи, вагітним і мамам, що годують.
  3. Какао стимулює утворення шлункового соку, тому людям із хронічними хворобами шлунково-кишкового тракту вживання напою краще обмежити.
  4. Обережними з какао треба бути людям з подагрою або підвищенням сечової кислоти в крові, воно багате пуринами і може піднімати рівень уратів у крові та сечі, стимулювати каменеутворення у сечових шляхах.

Какао вважається досить калорійним продуктом. Калорійність 100 г порошку може сягати 600 ккал. Тому людям із зайвою вагою не варто пити більше однієї чашки напою на день. При цьому готувати какао краще на простій воді або знежиреному молоці. Натуральне молоко та цукор тільки збільшать калорійність напою.

Exit mobile version