Субота, 21 Вересня

Квашена капуста – продукт із довгою історією. Протягом багатьох років люди намагалися урізноманітнити її смак та склад, додаючи додаткові компоненти, наприклад, яблука чи ягоди. Однією з ягід, придатних для додавання до квашеної капусти, стала калина.

Як правильно квасити капусту з калиною

Ягоди калини дуже корисні, тому використовувалися нашими предками для лікування та профілактики багатьох хвороб. У цій ягоді вітаміну С більше, ніж у лимоні, що робить її незамінним профілактичним засобом проти цинги та застуди. У тандемі з квашеною капустою властивості ягоди лише посилювалися.

Але калина має одну особливість. Вона містить у своєму складі речовини, які є природними консервантами. Саме тому сік плодів зберігається до 5 місяців без консервації та термічної обробки, а ягоди, зібрані разом із китицями, здатні пролежати до весни.

Якщо додати занадто багато калини в капусту, консерванти завадять розвитку молочнокислих бактерій, які відповідають за сквашування. Якщо молочнокислі бактерії не «захоплять» капусту, в ній оселяться інші мікроорганізми, які призведуть до псування продукту. Або ж сквашування відбуватиметься повільно, що також не приведе ні до чого хорошого.

Так як ягоди калини мають велику тверду кісточку та грубу шкірку, краще не додавати їх повністю, а видавити сік. На 10 кг капусти треба взяти приблизно 200 мл соку. Квасити капусту як завжди.

Ягоди цілком виглядають у капусті дуже красиво. Якщо вас не бентежать кісточки, можна всипати на 2-3 кг капусти 100 г ягід. Щоб вони зберегли свою форму, треба засипати їх після того, як перемнете капусту з сіллю. Деякі переминають сировину разом із ягодами, але тоді вони пустять сік, а в капусті залишаться шкірки та кісточки. Тому краще додати одразу сік.

На замітку: Шкірки з кісточками, що залишилися після отримання соку, можна залити теплою водою, настояти 8 годин, підсолодити медом і пити. Такий морс вийде не лише смачним, а й дуже корисним.

Крім калини в квашену капусту додають брусницю або журавлину. Ось ці ягоди чудово підходять для того, щоб класти їх цілком, тому що в них немає великих кісточок, які принесуть незручність під час їди.

Exit mobile version