Висловити подяку не завжди легко. У гонитві за нереалістичними цілями та ідеалами людям перманентно мало того, що вони вже мають, а тому відчуття подяки часто забувається. Напевно, ви багато чули про те, що Всесвіт любить тих, хто говорить «дякую» — і це дійсно так. Просячи у вищих сил виконання бажань, не забувайте про те, що за будь-який знак чи позитивну зміну потрібно віддавати щось у відповідь. І подяка саме те, що потрібно.
Але як правильно висловити цю, начебто, примітивну емоцію, щоб залишатися у фаворі Всесвіту? Зібрали вам цілих 5 способів, що працюють безвідмовно.
Ранкова медитація
Це не така медитація, яка спадає на думку в першу чергу – вам необов’язково розкривати чакри під заспокійливу музику. Достатньо виділити п’ять хвилин з ранку – можна прямо лежачи в ліжку – і подумки подякувати Всесвіту за минулий день. Варто відзначити, чим він був хороший, і навіть якщо нічого, що запам’ятовується, не сталося, скажіть «дякую» за смачну їжу, блакитне небо, рідних і близьких. Після цього візуалізуйте день, що настає, і налаштуйтеся на те, що він пройде відмінно. Важливо проводити цю медитацію саме вранці, тому що ввечері наш мозок і розум «захаращені» величезною кількістю непотрібних думок, через які ми часто піддаємося негативу.
Ведіть журнал подяк
Ведення журналу подяк – цікава та легка практика, яка допомагає покращити настрій, побачити позитивні моменти у житті та цінувати те, що у вас вже є. Щодня намагайтеся записувати 5 різних речей, за які ви вдячні саме цього дня. Пам’ятайте, що це можуть бути найнезначніші моменти — автобус сьогодні не спізнився, працівниця пошти зробила все правильно з першого разу — чи щось значно більше. Знайдіть час поміркувати наприкінці кожного дня і подумайте про ситуацію чи досвід, за які ви по-справжньому відчуваєте подяку. Можливо, ви навіть здивуєтеся тому, що ви запишете, і приводів для радості виявиться значно більше.
Звертайте увагу на інших
Занадто легко поринути у власне життя, фокусуючись виключно на своїх цілях. Але коли ми перестаємо сприймати оточуючих так, наче вони — лише масовка в нашій реальності, починаємо краще розуміти їх, перейматися їхнім досвідом, це може змусити нас почуватися вдячнішими за наше життя і за те, що нам дано. А саме ми починаємо бути вдячними за наше оточення. Погодьтеся, приємно, коли хтось виявляє подяку до нас: ми почуваємося чудово і пишаємося тим, що простягли руку допомоги. Саме тому варто повернути борг комусь іншому, здійснюючи аналогічні вчинки. Робіть позитивні коментарі своїй сім’ї та друзям, більше висловлюйте свою вдячність за те, що люди зробили для вас. Проявіть щирість, і Всесвіт обов’язково вас винагородить за це.
Перейдіть на позитивний метод мислення
Мабуть, найскладніший пункт із усіх, бо головна заковика полягає у повному перепрограмуванні свого способу думки. Зміна нашого мислення на більш позитивне — цінний крок, за яким підуть усі інші.
Головна думка: замість думати про те, чого у вас немає, зосередьтеся на тому, що у вас є.
Багато хто навіть не ловить себе на тому, як часто вони говорять або думають про те, що все погано. Безумовно, якщо ви продовжите підживлювати себе негативними думками, саботуючи прогрес, життя так і стоятиме на місці. Поганий настрій має право існування, але не дозволяйте йому домінувати над вами, перебиваючи позитив. Як тільки ви почнете відловлювати деструктивні думки, негайно позбавляйтеся їх – перемикайте увагу на щось інше або займіться прибиранням/спортом. Це допоможе вам почуватися вдячнішими за те, що ви дбаєте про себе.
Допомагайте оточуючим (безоплатно)
Допомога оточуючим зцілює душу і робить людину добрішою. Навіть маленькі добрі вчинки — підняти те, що упустив співрозмовник, допомогти бабусі донести пакет — можуть принести радість та покращити настрій не лише інших людей, а й ваш власний. І коли ми допомагаємо іншим, це може надихнути їх робити добрі вчинки у відповідь. Таким чином, ланцюжок добра поширюється далі, створюючи позитивний ефект у суспільстві. А ви, будучи каталізатором цього ланцюжка, обов’язково будете почуті Всесвітом, який неодмінно прискорить прогрес у розвитку ваших власних мрій та бажань.