Субота, 18 Травня

Смак цього продукту у всіх асоціюється із сіллю. На перший погляд, здається, що цукру тут не місце. Але вмілі кулінари давно використовують цей інгредієнт, коли засолюють сало. Посол із цукром вважається одним із найнезвичайніших та найцікавіших способів підготовки сала до вживання.

Навіщо додавати цукор

Досвідчені кухарі роблять це для того, щоб продукт став м’якшим і ніжнішим. Такий спосіб підходить любителям сала, яким не можна їсти тверду їжу. Мінус у тому, що готується сало довше, ніж при звичайній засолці. Але, як зізнаються кулінари, результат того вартий. 

Як засолювати сало з цукром

Для початку готують продукти:

  • сало – 500-600 г;
  • сіль – 3 ст. л.;
  • цукор – 1 ст. л.;
  • часник – 5-6 зубчиків;
  • перець запашний мелений і горошком – до смаку;
  • лавровий лист – 1 шт.;
  • вода – 0,5 л.
  1. В окремій ємності кип’ятять воду. Потім додають цукор і перемішують доти, доки не розчиниться. Коли це станеться, вогонь вимикають.
  2. Свинину промивають та нарізають порційними шматками. Змішують сіль та перець. В отриманій суміші обвалюють сало, а потім кладуть шматки у порожню банку. 
  3. Часник нарізають і поміщають у банку з перцем (горошок) та лавровим листом. Коли солодка вода охолоне до кімнатної температури, заливають цим розсолом сало. 
  4. У солодкій воді сало маринується кілька днів. Банку залишають за кімнатної температури. 
  5. Коли вода помутніє, банку ставлять у холодильник. Через 24 години продукт готовий до вживання. 

Кулінари радять після відкриття банки завернути сало в пергамент, щоб отримати найніжніший і найсмачніший продукт. 

Ще один варіант

Деякі кухарі поділяють зацукровування та засолювання на два етапи. Спочатку сало обвалюють у цукрі, а через деякий час засолюють звичним способом. У такому разі продукт ріжуть на звичайні шматки, які обвалюють у цукрі. Сало кладуть у харчовий контейнер.

Exit mobile version