Вівторок, 1 Жовтня

Життя єгиптянок у давнину завжди викликало особливий інтерес. Зокрема, йдеться про звичаї та традиції, які зараз здаються дивними, а тоді були частиною повсякденного життя. Багато з них пов’язані з вагітністю та появою дітей.

Наприклад, чи ви знали про те, що єгиптянки робили спеціальні татуювання для поліпшення фертильності? Вони були своєрідним візерунком з точок. Він зазвичай наносився на стегна та нижню частину живота. Передбачалося, що цей візерунок може сприяти успішній вагітності.

Також єгиптянки набивали на тіло символ бога домівки — Бєса. Його вважали соратником богині-матері Таурт, яка могла допомогти жінці розродитися.

Однак був і ще один ритуал, пов’язаний із перебігом вагітності та пологами. Він припускав носіння тонкої шовкової нитки. Її мала одягати жінка, яка мріяла про поповнення. Шовкова нитка могла на той час послужити для представниці прекрасної статі своєрідним тестом на вагітність. Якщо вона лопалася на шиї, це означало, що жінка перебуває у цікавому положенні.

Яким чином нитка могла сигналізувати про вагітність? Тут вся справа у щитовидній залозі. Коли жінка починає виношувати малюка, її щитовидна залоза збільшується у розмірах. Саме тому тонка шовкова нитка може луснути на шиї.

Тим, хто в «показ нитки» не вірив, можна було скористатися й іншим способом визначення вагітності. Для цього жінки в Стародавньому Єгипті мали помочитися на насіння ячменю або пшениці. Якщо ті починали зростати швидше, ніж зазвичай, це означало, що жінка перебуває в положенні.

Подібне можна пояснити з наукового погляду. Гормони естрогени, які у переважній кількості містяться у сечі вагітних, впливають на швидкість зростання насіння. Тому у жінок у положенні, що помочилися на ячмінь або пшоно, сходи з’являться швидше.

Exit mobile version