Неділя, 24 Листопада

Мотивація примхлива і непостійна. Одного разу ми віртуозно справляємося зі справами та демонструємо чудеса продуктивності, а вже наступного просто хочемо залізти під ковдру та нічого не робити. На щастя, вчені знайшли кілька простих, швидких та дуже ефективних методів, які допоможуть повернути та утримати натхнення.

1. Сказати собі, що почнете все спочатку

Скільки часу потрібно: 3-5 хвилин.

Ви колись замислювалися, чому всі обирають саме 1 січня, щоб розпочати життя спочатку? Так, це Новий рік та гарна дата для «перезапуску», але цей день нічим не відрізняється від 28 липня чи будь-якого іншого дня.

Насправді все просто і почати заново ви можете будь-коли. І це дасть новий приплив енергії. Дослідники з Уортонської школи бізнесу з’ясували, що «тимчасові маркери» на зразок 1 січня чи дня народження допомагають нам «відкріпити» від себе минулі невдачі та дивитися на життя ширше. Так ми маємо мотивацію рухатися вперед.

Подумайте про те, що сталося з вами нещодавно. Можливо, це було підвищення по службі чи болюче розставання. Використовуйте будь-яку подію як початок нового життя. Сядьте за стіл, візьміть телефон та напишіть собі невелике повідомлення. Наприклад:

  • «Я постійно скаржуся на те, як я зайнятий, тому що витрачаю дуже багато часу. З цього моменту я обіцяю брати максимум від кожної хвилини і стати ефективнішим».
  • «Мені вже давно настав час відкрити бізнес, про який завжди мріяв. Я надто довго це відкладав. Але я не поспішатиму. Нехай це буде мій другорядний проект. Подивимося, куди приведе вся ця витівка. Сьогодні я почну робити все можливе для цього.

Не забувайте, що ваша обіцянка діє, доки ви в неї вірите.

2. З’їсти шоколадку

Скільки часу потрібно: 1 хвилина.

Корисні властивості шоколаду вже давно доведені вченими. Цей десерт
підвищує рівень серотоніну, який нас заспокоює, а також фенілетиламіну – він стимулює вироблення дофаміну. Усе це допомагає підтримувати мотивацію високому рівні.

3. Підписати контракт із самим собою

Скільки часу потрібно: 3-5 хвилин.

Для цього запишіть конкретну мету, наприклад, схуднути на 5 кг до червня або стати підприємцем до кінця року. А потім попросіть друга простежити, щоб ви виконали свою обіцянку. Але не так. Виділіть гроші, скажімо, 5000 гривень. Якщо ви дійдете мети, то отримаєте їх назад. Якщо ні, ваш друг пожертвує цю суму до благодійного фонду.

Такий спосіб допоможе боротися з поширеним когнітивним спотворенням – гіперболічним.
дисконтуванням. Воно проявляється у нашій схильності віддавати перевагу маленьким, але миттєвим перемогам великим винагородам, які будуть доступні пізніше.

Якщо у людини з’явиться вибір – подивитися улюблений серіал або вирушити на пробіжку, швидше за все, вибір паде на серіал. Тому що це задоволення, яке він отримає прямо зараз. А пробіжка – це, звичайно, корисно, але потрібний ефект у вигляді схуднення та інших бонусів з’явиться далеко не одразу. Контракт допоможе уникнути подібної пастки мислення.

Вибір простого шляху коштуватиме вам грошей та обіцянки, які ви дали самому собі. Крім того, ви ставите не хиткі, а конкретні цілі. Це робить завдання чіткішим, а результат більш досяжним. Ну а якщо досягти мети все ж таки не вийде, ви допоможете людям, які цього потребують, а це теж перемога.

Оточити себе зеленим кольором

Скільки часу потрібно: 5-10 хвилин.

Різні кольори змушують думати про різні речі. Ви ніколи не питали, чому величезні написи «Розпродаж» найчастіше роблять червоним кольором? Все просто: він допомагає людям швидше та сильніше реагувати на отриману інформацію.

Червоний колір асоціюється
з небезпекою та привертає увагу. Є й колір, який підвищує рівень мотивації та енергії. І це зелений.

Учасникам одного дослідження запропонували записати якнайбільше способів використовувати консервну банку. На завдання давали менше 2 хвилин, а перед його виконанням людям показували короткі спалахи зеленого, блакитного, білого та сірого. Зелений колір зрештою викликав найбільший сплеск креативності.

В іншому невеликому експерименті учасники займалися на велотренажёрі та одночасно їм показували відео поїздки сільською дорогою із зеленим, сірим або червоним фільтром. Зелений не просто мотивував велосипедистів — він знімав утому і робив їх щасливішими.

Щоб обернути результати досліджень на свою користь, можна погуляти зеленим парком. Якщо до появи листя на деревах ще далеко, поставте на робочий стіл максимально зелену картинку, наприклад, красивий ліс або широке чисте поле. І наступного разу, коли відчуєте, що вам бракує мотивації, зробіть кілька глибоких вдихів і видихів і подивіться заставку. Це допоможе швидко зарядитись натхненням.

Exit mobile version