Субота, 23 Листопада

Гречка – одна з найпопулярніших круп в Україні. Саме вона — хіт продажу та «гарант стабільності» під час будь-яких катаклізмів.

Всі чудово знають, наскільки корисна гречка, адже у неї дуже багатий і збалансований склад. У ній міститься 8 з 8 незамінних амінокислот, вона – лідер за вмістом вітамінів групи В, які рятують від безсоння та стресів.

У гречці також є рідкісний вітамін РР (нікотинова кислота), вітаміни А та Е, йод, кальцій, магній, велика кількість фосфору, мідь та залізо. Вона знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, виводить із організму токсини.

А найголовніше, гречка майже не має протипоказань  — її не можна тільки пацієнтам із хворобами шлунково-кишкового тракту і тим, у кого індивідуальна непереносимість.

Є правда один нюанс. Гречка корисна лише тоді, коли ви правильно її готуєте.

Помилки при варінні гречки

  1. Використовувати неякісну, непромиту, неочищену гречу. Перед варінням дуже важливо очистити крупу від гірких крупинок, повністю промити від лушпиння та пилу.
  2. Переварювати гречку. При переварюванні знижується кількість харчових волокон, підвищується глікемічний індекс. Гречку краще томити на повільному вогні, у малій кількості рідини, і їсти трохи недовареною.
  3. Не замочувати крупу перед варінням. Загалом, саму термічну обробку (варіння) гречки можна назвати помилкою, оскільки найкращий спосіб її приготування — замочування. Крупу можна замочити на ніч у воді кімнатної температури, вона «розвариться» і дасть набагато більше користі, бо збереже більше вітамінів, нутрієнтів та харчових волокон. 
  4. Варити гречку відразу після промивання. Якщо ви все ж бажаэте варити гречку, то не варто робити це відразу після промивання крупи – перед варінням її потрібно мінімум на 30 хвилин замочити у воді. — Плюс такого способу приготування полягає у тому, що у крупі знижується рівень фітинової кислоти. Фітинова кислота – антинутрієнт, який перешкоджає всмоктуванню великої кількості вітамінів та мінералів.
Exit mobile version