Здавна кішок називали домашніми лікарями. Не знаємо, які причини були на те у наших предків, але сучасні дослідження свідчать – вони не помилялися.
Так, вченим вдалося встановити, що в процесі спілкування з котиком у людини відбувається вироблення гормону окситоцину, який також називають гормоном кохання та довіри.
Завдяки окситоцину в організмі знижується рівень стресу та загальної тривожності, що не може не позначатися на стані серцево-судинної та нервової системи. Але про все по порядку.
Захворювання серця
Роботи, авторами яких є співробітники університету Міннесоти, що в США, показують, що у котовласників менше шансів зіткнутися із серцевим нападом, інсультом та іншими недугами, які вражають серцево-судинну систему.
Ці ж відкриття підтвердили і колеги вчених із Лос-Анджелеса, яким вдалося встановити зв’язок між контактом з пухнастим вихованцем та зниженням артеріального тиску та частоти серцевого ритму у людини.
Безсоння
За відкриття в цій галузі варто дякувати лікарям з клініки Мейо, Арізона, що також знаходиться в США.
Згідно з даними опублікованих ними опитувань, 41% респондент зізнався, що завдяки спільному сну з вихованцем почуваються захищеними, а муркотання, яке видається кішкою, допомагає заснути швидше.
Перелом
Взаємозв’язок між присутністю кішки та загоєнням переломів, зовнішніх травм та больового синдрому зголосилися виявити фахівці інституту Північної Кароліни, і це їм, варто зізнатися, вдалося.
Як пояснення терапевтичного ефекту, вони посилаються на силу вібрації. Котяче муркотіння, як заявляють вчені, знаходиться на частоті 25-250 Гц і сприймається людським організмом як ультразвук, чому він дає старт процесам регенерації.