Субота, 23 Листопада

Усі ми любимо, коли будинок – повна чаша. Але далеко не все корисно мати у засіках. Деякі продукти не варто купувати про запас.

Спеції

Всі ми знаємо про корисні властивості спецій. Але вони втрачають свої якості, коли зберігаються довше, ніж належить. Перці, куркуму, базилік, гранульований часник та сушений кріп ми використовуємо на кухні в обмежених кількостях, тому закуповувати їх не маленькими пакетиками, а великими банками немає сенсу. Вони втратять смак, а разом із ним і цілющі якості раніше, ніж ви встигнете їх витратити.

Спеції потрібно використовувати протягом півроку, у крайньому випадку – року. Потім у них пропадають запах і колір, а отже, і корисні властивості. Найкраще зберігати спеції в ємностях, що герметично закриваються.

Бурий рис

Такий корисний, і такий багатий на мікроелементи бурий рис хоч і зберігається довго завдяки високому вмісту в ньому природних масел, але не має необмеженого терміну придатності. Не варто купувати його мішками. У домашньому побуті вам вистачить і кілька магазинних пакетів.

Зберігати рис краще в ємності із щільно закритою кришкою. Термін придатності – 18 місяців. Якщо навіть ви зберігаєте рис правильно, все одно іноді перевіряйте його, в ньому можуть завестися дрібні жучки. Щоб цього точно не сталося, у тару, де зберігається рис, покладіть часточку часнику.

Кава

Звичайно, зерна кави не протухнуть, але й краще від тривалого зберігання не стануть. Навіть цілісні зерна після кількох місяців зберігання в банку втрачають свій смак та аромат.

Якщо зерна кави не піддавалися обсмаженню, їх термін зберігання – 1 рік. Якщо боби були правильно оброблені, то термін зберігання збільшується до 2,5 років. Однак обсмажені зерна легко вбирають вологу та сторонні запахи, тому зберігати їх краще у вакуумних контейнерах. Мелену каву теж краще зберігати в щільно закритій банці, далеко від сонячних променів. Пачку з початою кавою найкраще зберігати в холодильнику.

Борошно

Борошно вбирає в себе вологу з повітря і буквально розмокає після тривалого зберігання. До того ж, у ній (як і у крупах) можуть завестися паразити. Пам’ятайте, жучки можуть відкладати личинки не тільки в борошно, а й у кухонні меблі, і виводити їх звідти вкрай складно. Краще убезпечити себе та не тримати кілограми борошна в ящиках.

Дріжджі

Прострочені дріжджі не є небезпечними для здоров’я, але вони можуть просто не підняти тісто, і ваша праця пропаде даремно. Подумайте, чи потрібно вам замість однієї маленької баночки зберігати на кухні важку коробку дріжджів, якщо ви печете не щотижня.

Горіхи

Через високий вміст натуральних олій горіхи легко можуть згіркнути і стати не тільки не смачними, а й шкідливими для здоров’я. До того ж горіхи пліснявіють, причому безбарвною пліснявою без смаку та запаху. Регулярне вживання заражених грибками горіхів може призвести до розвитку ракових захворювань. Тому завжди дивіться на термін придатності коханих мигдалю, арахісу та кешью.

Розпушувач тесту

На відміну від харчової соди, розпушувач тіста, якщо зберігається в невідповідних умовах, вбирає в себе вологу, і, отже, не тільки втрачає свої властивості, але стає справжнім полігоном для розмноження бактерій.

Сир

Як і будь-який молочний продукт, навіть твердий сир не зберігається у домашніх умовах довго. Заморожувати сир теж не рекомендується – у ньому після відтавання можуть утворитися хвороботворні бактерії, та й смакові якості продукту бажатимуть кращого.

Соуси

Коли ви відкриваєте баночку з улюбленим кетчупом і майонезом, ви повинні враховувати, що скорочуєте термін життя продукту в рази. З кожним днем ​​він буде все гіршим і гіршим, і мікробів у ньому буде розмножуватися все більше і більше.

Якщо ви не їсте гірчицю на сніданок, обід та вечерю і не маринуєте в ній все, що потрапить під руку, радимо вам обережно купувати її про запас.

Олії

Дивно, але масла теж не рекомендується купувати про запас! Зберігати будь-яку олію потрібно дуже акуратно. Вона не повинно стикатися з киснем, знаходитися в теплі та на світлі. До того ж олії дуже шкідливі різкі перепади температур. При дотриманні умов зберігання олія може простояти свіжим дуже і дуже довго. Але варто пам’ятати, що вона також має свй термін придатності.

Після відкриття будь-яку олію можна вживати протягом місяця. Оливкова олія через 30 днів після відкриття годиться тільки для смаження, а решта тільки з косметичною метою.

Exit mobile version