Субота, 21 Вересня

Печена картопля – це улюблена страва багатьох людей. Якщо приготувати її правильно, картопля матиме хрустку скоринку зовні, а всередині вона стане м’якою та пухкою. На жаль, навіть такий простий кулінарний шедевр вдається далеко не кожній господині. Розглянемо основні помилки, що супроводжують процес приготування печеної картоплі.

Коренеплід погано просушений

Вам потрібно обов’язково промити картоплю, щоб позбавитися від сміття та забруднень. Щоб ретельно очистити коренеплоди, багато господарок озброюються щіткою. Але не забувайте про те, що важливо добре просушити продукт. 

Якщо на шкірці залишиться волога, вона просочиться в картоплю під час її термічної обробки, тому шкірка стане сирою. Перед тим як відправляти страву в духову піч, варто проколоти коренеплоди в декількох місцях, щоб уникнути різноманітних неприємних ситуацій.

Картопля у фользі

Деякі кулінари стверджують, що харчова фольга дає можливість отримати ідеальну запечену картоплю. Однак на практиці доведено, що використання матеріалу зіпсує шкірку овочів. Вся волога з картоплі потраплятиме в шкірку, тому готовий кулінарний шедевр не вийде апетитним та смачним. Запікайте картоплю без фольги, щоб отримати шикарну хрустку скоринку.

Сіль та олія на початку приготування страви

Не потрібно натирати коренеплоди сіллю та олією, якщо страва ще не готова. Тільки в такому випадку картопля вийде дуже смачна, збереже свою текстуру. Якщо скористатися олією дуже рано, то про хрустку скоринку можна забути. 

Сіль стікає із коренеплодів під впливом високого температурного режиму. Коли до кінця приготування страви залишиться десять хвилин, дістаньте лист, посипте картоплю сіллю і полийте олією. Потім поверніть частування в духовку.

Дуже прогріта духовка

Запорукою ідеальної печеної картоплі є її повільне запікання за низького температурного режиму. Готувати страву варто протягом 90 хвилин за температури не більше 150 градусів. Якщо показник буде високим, картопля швидко запечеться, тому її шкірка вийде обгорілою. Повірте, обвуглювання точно не зробить кулінарний шедевр смачним та апетитним.

Відсутність решітки

Пам’ятайте, що гаряче повітря має впливати на коренеплід з кожного боку. А якщо ні, то він не приготується рівномірно, деякі ділянки залишаться наполовину сирими. Щоб виключити такі проблеми, встановіть усередині деко тоненьку решітку, оснащену бортиками. Картоплю викладають досить щільно одна до одної. Між коренеплодами має залишатися мінімальний простір.

Відсутність спеціального термометра

Щоб зрозуміти, що картопля досягла ідеального ступеня готовності, варто користуватися термометром для їжі. Можна вимикати духову піч, якщо температура продукту досягає +100 градусів.

Охолодження картоплі до її нарізки

Картопля не стане смачнішою після остигання та відпочинку. Саме тому нарізайте готову страву відразу. В іншому випадку картоплини стануть надто щільними, адже вони збережуть воду з центру, що димить. Проткніть коренеплоди зазубреним ножем, діставши лист з духової печі. Щоб створити вентиляцію, стисніть продукти рушником.

Exit mobile version