Квашена капуста вважається смачною та корисною. У її складі можна зустріти безліч корисних мікроелементів та вітамінів. При правильному приготуванні продукт може зберігатися близько 10 місяців. Тому варто розібрати користь квашеної капусти та виділити групу людей, яким від її споживання краще відмовлятися.
Поліпшується травлення
Коли починається сквашування, з’являються кисломолочні бактерії. При споживанні квашеної капусти вони потрапляють у кишечник та інші органи, нормалізуючи їхню роботу. Подібна властивість матиме хороший ефект для людей, які страждають на закрепи.
Ще один важливий елемент із складу квашеної капусти – це молочна кислота. Потрапляючи у шлунок, вона бореться з бактеріями і навіть кишковою паличкою. Саме тому дієтологи рекомендують помірно споживати цей продукт на регулярній основі.
Допомагає при схудненні
Якщо взяти харчову цінність, то квашена капуста належить до дієтичних продуктів. Вона добре вгамовує голод і допомагає уникнути зайвих калорій. Однак варто розуміти, що, незважаючи на низьку калорійність, капуста не може бути повноцінною їжею. Її варто використовувати лише як доповнення для існуючих страв.
Допомагає при токсикозі
При токсикозі квашена капуста корисна. Ідеальним рішенням можна назвати розсіл із кислої капусти. Він допомагає швидко відновити баланс та загальний стан.
Високий вміст клітковини
У квашеній капусті міститься велика кількість клітковини, яка корисна при запорах та розладах шлунка. Також завдяки клітковині корисні мікроелементи краще засвоюються організмом.
Кому противопоказана квашеная капуста
Незважаючи на безліч переваг квашеної капусти, є протипоказання, які не варто ігнорувати. Від її споживання варто відмовитися, якщо у людини проявляються:
- Проблеми із підшлунковою залозою.
- Проблеми із щитовидкою.
- Каміння в жовчному міхурі.
- Виразка шлунку.
- Язва дванадцятипалої кишки.
Також варто пам’ятати про розумне споживання. Надлишок квашеної капусти не принесе нічого доброго.