П’ятниця, 22 Листопада

Ви ділитеся з подругою своїми радощами та досягненнями, а у відповідь отримуєте зовсім не те, що дають справжні друзі — як поводиться заздрісна подруга?

Подруга — близька людина, з якою хочеться ділитися особистим та найпотаємнішим. Але на жаль, трапляється, що ми не помічаємо, як вона радіє вашим провалам і незадоволена, коли ви досягаєте успіхів. Як зрозуміти, що подруга заздрить вашим досягненням та вчасно захиститися від негативних емоцій.

У чому причина заздрості чужим успіхам?

Якщо людина почувається погано, коли іншому добре, це є прояв заздрості. Але чому так відбувається?

Справа в тому, що багато людей прагнуть успіху і досягнень зовсім не для того, щоб користуватися потім плодами своїх праць. І не для того, щоб зробити власне життя кращим, приємнішим, багатшим. Основна причина — довести, що вони дійсно заслуговують на увагу, любов, захоплення: «Я — молодець і хороша дівчинка (хлопчик)», «Я — краще за інших!».

А якщо поряд хтось інший прийшов до успіху і домігся відмінних результатів, то виходить, що молодець він. Саме ця людина отримуватиме похвалу і купатиметься у променях слави. У результаті у заздрісника виникає думка: «Якщо інший гідний, то я — ні. Значить, він кращий за мене. А я – гірше!».

Цю думку неймовірно важко винести. Тому люди, які сильно орієнтовані на чужу думку і стурбовані бажанням комусь щось довести, можуть болісно ревнувати до успіху.

Кожній жінці хочеться вірити, що її подруги щирі з нею і відверті. Щоб не губитися в здогадах, проаналізуйте ваше спілкування за декількома ознаками, які говорять про те, що ваші успіхи є причиною заздрості іншої людини.

Подруга знецінює ваші успіхи

Знецінення – основний тривожний дзвіночок, що сигналізує про заздрість. Це перша лінія захисту. Адже якщо принижувати результати інших, то їх успіхи та здобутки вже не так дратують, колють очі. Насправді, всі ми відчуваємо негативні емоції і в моменті можемо відреагувати негативно. Але у заздрісників негатив іде лейтмотивом. Ви поділилися дрібною радістю, нехай навіть купленою вдало новою річчю. І ось одна подруга скаже: “О, класно!”. Може потім навіть додати, що заздрить. А ось справжній заздрісник постійно шукатиме недоліки, на які можна вказати. Наприклад, «тебе це повнить», «та там будь-хто впорався б, ти в тому числі» тощо.

Тобто заздрість, за великим рахунком, обумовлюється людиною, а не ситуацією. Якщо подруга вже заздрить, то робить це регулярно, а якщо звикла знецінювати, то це робитиме постійно.

Зводить ваші успіхи до банальної удачі

Коли будь-які плоди вашої праці, таланти, досягнуті цілі зводять до того, що вам просто пощастило — це також своєрідне знецінення. Але в такому разі принижують особистість, якості та вкладені зусилля, а не речі та досягнення. Людина починає вас переконувати, що ви просто опинилися «в потрібний час у потрібному місці», тому «що тут складного взагалі?». І якщо часто це чути, то можна повірити таким висловлюванням, знецінити себе та втратити віру у свої сили. Не давайте подібним розмовам посіяти у вас сумніви та стати безпорадним перед долею, спиратися лише на фатум надалі.

Це дуже негативний зворотний зв’язок, який важливо максимально припиняти. Не “пощастило”, не “випадковість”, а “я змогла, досягла”. Зрештою «скористалася шансом та можливостями»!

Каже образливі речі про вас за спиною

Завжди існуватимуть люди, які обговорюють у негативному ключі, висміюють за спиною всіх і вся. Пам’ятайте, якщо зараз людина поливає брудом відсутню подругу, то завтра вона так само обговорить за очі і вас. Від таких знайомих краще триматися подалі.

Однак якщо негатив пішов раптово, а раніше все було добре, цьому має бути внутрішня причина, пов’язана з сильними емоціями. Швидше за все, вам позаздрили, а тому випробували гостру потребу принизити, обговорити за спиною, щоб не почуватися гірше успішнішої чи щасливішої особистості. Причому обговорення може навіть стосуватися зовсім іншої сфери: припустимо, подруга позаздрила підвищенню, а засуджуватиме якісь моменти з особистого життя, наприклад.

Подруга скоротила спілкування

Ви можете стати болючим нагадуванням, що людина з чимось не впоралася, чогось не змогла досягти. Можливо, ви — дочка маминої сусідки, яку завжди ставили за приклад. І тепер одне ваше існування нагадує про провал: не вдалося знайти кращу роботу, стати на чолі складного проекту, купити квартиру, телефон і так далі. Заздрість робить повітря навколо вас щільним, важким, їм важко дихати — і подруга починає вас уникати.

Але вона з величезною радістю готова вислухати, якщо з вами трапиться якась невдача. Втішить, заспокоїть, запропонує смачненького. А от бути поряд у щастя просто не зможе.

Не судіть оточуючих суворо, адже всі мають складні причини, а заздрість — тим більше. Можна бути дуже гарною людиною, чудовою, уважною та доброю подругою, але при цьому заздрити. Просто кожен усередині має те, що хотілося б виправити.

Exit mobile version