Субота, 23 Листопада

Доступні секрети, які допоможуть приготувати соковиту, хрумку та апетитну квашену капусту. Приготувати квашену капусту – це нехитра справа, але тут повно нюансів, без яких винахід приречений на провал. 

Чому капуста м’яка 

Тут може бути кілька причин. Ось головні з них:

  • Капусту готували у теплу пору року.
  • Використовували ранній сорт капусти. 
  • Капуста була перегодована добривами. 
  • Нестача солі. Було введено менше 20 гр. на 1кг. 
  • Висока температура бродіння. 
  • При заквасці погано йшло повітря. 

М’яка капуста за смаком, кольором та запахом нічим не відрізняється від хрусткої. 

Чому капуста слизка

Справа в надлишку повітря, що провокує розвиток міцеліальних дріжджів. Вони не шкодять здоров’ю людини, але вони потрібні лише на початку бродіння та в невеликій кількості. Якщо їх буде дуже багато, капуста може згнити. Важливо, щоб заготівля завжди була повністю покрита розсолом. 

Чому капуста гірка

Проблема може полягати в низькій температурі приготування менше +18 °C. Можливо, самі качани підмерзли під час зберігання. Якщо капуста пересолена, то страва може гірчити. 

Чому капуста дуже кисла 

Для ідеальної закваски необхідні маслянокислі бактерії. Їх нормальний розвиток відбувається за температури +18 …+20 °C. Якщо показник вищий, то вони розмножуються дуже швидко. Надлишок цих бактерій і призводить до того, що готова страва дуже кисла. 

Важливий нюанс

Капусту не можна квасити в алюмінієвому посуді. Молочна кислота роз’їдає алюміній, через що у страву потрапляють шкідливі речовини. Для приготування квашеної капусти найкраще підходить емальований таз або каструля. 

Exit mobile version