Субота, 28 Вересня

Самооцінка – це те, як ми оцінюємо себе. Рекомендуємо уникати оцінного ставлення до себе та інших. Краще вирощувати у собі самоцінність. Це коли ми себе знаємо і бачимо свої успіхи та досягнення. Таким чином ви навчитеся себе цінувати та любити. І, як наслідок, оточуючі вас теж цінуватимуть і любитимуть.

Способи підвищити самооцінку

  1. Визнати, що наша самооцінка залежить від інших. Часто здається, що в мене самооцінка низька, бо мене знецінюють. Усвідомте, що самооцінка – наша відповідальність і лише ми можемо на неї впливати. Прийміть рішення її збільшити.
  2. Припинити себе порівнювати з іншими. Сказати легко зробити не дуже. Важливо визнати, що ми всі різні, унікальні, немає однакових людей. У кожного свої таланти та особливості. Нікому не спадає на думку порівнювати бульдога з носорогом і говорити, що хтось гірший чи кращий.
  3. Сісти та виписати всі свої досягнення, успіхи, навички, те, що у вас вийшло чи виходить. На перший погляд, здається, що ми всі про себе знаємо, але сенс вправи полягає в тому, щоб написати це і побачити збоку. Головне записувати все, що вдається згадати. Наприклад, навчилися читати у 6 років, вмієте знаходити спільну мову з людьми, посіли 3 місце у шкільній олімпіаді тощо. Ви побачите, скільки у вас досягнень та умінь.
  4. Навчитися у житті помічати компліменти, зізнання з інших людей. Коли вам кажуть: “У тебе так добре це виходить” – не відмахуватися, а почути і відчути, що це так, у цьому ваша сила.
  5. Припинити до себе чіплятися і принижувати. Усередині нас завжди звучить чийсь голос (частіше батьківський). Наприклад, коли в дитинстві щось не виходило, нас могли лаяти і казати: Ну як так? У тебе постійно все не виходить!

Надалі ми звикаємо до цього і всередині нас одразу спрацьовує реакція «чіплятися» до себе. Важливо навчитися не принижувати, а підтримувати. У будь-якій ситуації будьте на своєму боці, будьте за себе. Навколо і так багато тих, хто вказуватиме на ваші недоліки.

Exit mobile version