Понеділок, 23 Вересня

Щодня ми витрачаємо чимало часу на перевірку робочої пошти та написання листів. Цей спосіб взаємодії з колегами, клієнтами, партнерами став одним із найважливіших інструментів для обміну інформацією. Тому дуже важливо вміти користуватися ним за всіма правилами.

Згідно з дослідженням, проведеним компанією Adobe, що займається розробкою комп’ютерного програмного забезпечення, під час професійного спілкування слід уникати певних фраз та виразів, пише видання Psychologies.

Пасивна агресія

Про пасивну агресію часто говорять психологи, коли йдеться про начебто «пристойну» поведінку людини, але інтуїтивно в ній зчитується прихована, непряма ворожість, яка приховується демонстрацією зовнішньої покірності чи доброзичливості. Реакція на пасивну агресію людини, зазвичай, роздратування.

Пасивна агресія цілком може прослизати і в листах, які ми пишемо або отримуємо електронною поштою. Загалом вона стала цілком звичайним явищем у професійному світі. За нею може ховатися наказ, замаскований під ввічливу формулу. І виходити пасивна агресія цілком може від нас самих, навіть мимоволі.

— Мета пасивно-агресивної людини — змусити когось іншого явно виявити гнів, який вона приховує, — вважає експерт Сігне Вітсон. — Щоразу, коли на приховано ворожий електронний лист відповідають відкрито вороже, пасивно-агресивна людина досягає успіху. Тож не варто боротися з вогнем вогнем. Якщо ви це зробите, ви самі потрапите в пастку.

5 дратівливих фраз у робочих листах

Ось найненависніші пасивно-агресивні фрази в електронній пошті, згідно з дослідженням.

  • «Не впевнений(а), що ви бачили мій останній лист». На неї краще відповісти: «Спасибі, я одержав ваш останній лист і…», радить Нейл Дж. Лавендер, автор книги «Токсичні колеги».
  • «Як згадувалося в моєму останньому листі…» Відповідайте: «Дякую за нагадування…»
  • «Продовження нашого обговорення…» Просте: «Дякую за підбиття підсумків» матиме велике значення для підтримки дружньої атмосфери на робочому місці.
  • «Є якісь новини?» Ця фраза вважається однією з найдратівливіших, але насправді за нею може і не ховатися жодного агресивного підтексту. Тож не варто шукати чорного кота у темній кімнаті, особливо якщо його там немає, уточнює експерт. Просто відповідайте як є або напишіть у відповідь: «В даний час у мене немає жодних новин, але я повідомлю вас електронною поштою, як тільки вони з’являться».
  • «Вибачте за повторний лист…» Тут варто визнати наполегливість людей, які дублюють листи, що заполонили вашу поштову скриньку. Відповідайте так: «Я отримав(-ла) обидва ваші листи, як тільки з’являться новини, я вам повідомлю». Або так: «Дякую, я помітив(ла) це. Я приймаю ваші вибачення без проблем».

— Якщо пасивно-агресивні зауваження продовжують надходити, наприклад, від однієї й тієї ж людини, ви можете запитати в неї прямо: «Ти злишся, може, мені треба щось зробити по-іншому?» Пасивно-агресивна людина знатиме, що ви цілком прямолінійні і не маєте наміру ухилятися від спроб вирішити конфлікт, — каже Ніл Дж. Лавендер.

Exit mobile version