У сучасній кухні надзвичайно популярні заправні ситні супи. Це перші страви, які варять на бульйоні з овочів, м’яса чи риби. Зазвичай у такі кулінарні шедеври додають подрібнену зелень та дрібно нарізані овочі.
Використання тільки м’яса
Вибирайте те м’ясо, яке запропоноване на кістці. Вона дасть рідині необхідний приємний та яскравий смак. Варіть бульйон довго і на маленькому вогні, щоб він не кипів занадто сильно. Також не варто накривати ємність кришкою, адже рідина має випаровуватись поступово. Тільки у такому випадку ви отримаєте розкішний бульйон, який стане основою ідеального супу. Якщо кістка велика, а м’яса на ній мало, ви отримаєте відмінний суп. Такий бульйон ніжний, смачний, у міру жирний.
Розведення супу водою
Багато кухарів розбавляють суп невеликою кількістю води, якщо він виходить досить густим. Робити цього не варто, тому що перша страва вийде рідкою. Найкраще тримати в морозильній камері заморожені кубики бульйону. У разі потреби ви додасте їх у каструлю, не зіпсувавши смаку кулінарного шедевра.
Якщо такого бульйону немає, скористайтеся морквою, петрушкою або корінням селери. Поваріть овочі та розбавте суп гарячим відваром. Також підійде той відвар, що залишився після варіння картоплі.
Обов’язково дайте закипіти супу, якщо вам довелося його розбавити. Завдяки цьому рідини «подружаться», розмноження бактерій буде виключено.
Переварювання овочів
Овочі, які будуть додані в суп, не повинні піддаватися тривалій обробці. Це позбавляє їх цінного складу, смакових якостей та текстури. Закладайте продукти в каструлю поступово. На самому початку додавайте ті овочі, які потрібно довго варити (морква, картопля, корінь селери). Після цього можете додавати капусту, що вариться протягом п’ятнадцяти хвилин.
Коли суп буде готовий, викладіть підсмажку в ємність. Овочі дійдуть до готовності із супом, так що вони не залишаться сирими. Наприкінці додавайте подрібнену зелень і щавель, адже інгредієнти готуються миттєво.
Додавання солі на початку
Страва вийде надто солоною, якщо ви відразу додасте до неї сіль. Суп солять у кінці варіння, щоб усі продукти рівномірно просочилися спецією. Коли ви вимкнете плиту, спробуйте кулінарний шедевр, адже можна додати солі у разі потреби. Потім накрийте кришкою і залиште її на десять хвилин. Так кипіння заспокоїться, інгредієнти перетворяться на повноцінну страву.
Вживання супу в їжу відразу ж
Не потрібно розливати страву по тарілках відразу після її приготування. Вона має постояти під кришкою, адже це врівноважить уподобання, продукти вберуть тонкі аромати один одного. Повірте, такий кулінарний шедевр принесе значно більше задоволення.
Порушення пропорцій
Так, деякі господарки люблять, щоб у супі стояла ложка. Але така страва стане подібністю до рагу вже наступного дня. Не зловживайте овочами та іншими інгредієнтами. Ви можете збільшити кількість продуктів тільки в тому випадку, якщо готуєте смачний борщ, адже він повинен вийти досить густими.
Кип’ятіння супу
Якщо кулінарний шедевр занадто сильно кипітиме, то овочі вийдуть розвареними. В них може бути крохмаль, який виділиться в бульйон і зробить його каламутним. Варіть страву на маленькому вогні, щоб овочі залишилися смачними, корисними та апетитними.