Субота, 23 Листопада

Багатьом гурманам не подобається, коли рисова каша перетворюється на в’язку та клейку масу. Зазвичай люди віддають перевагу розсипчастому гарніру. Щоб страва вийшла саме такою, потрібно дотримуватися кількох важливих рекомендацій. Так, бажано звернути увагу на “правило 3-7-2”. Кожна цифра означає тривалість приготування (у хвилинах) за тієї чи іншої сили вогню.

З чого почати

Насамперед рисову крупу необхідно промити. Зробити це потрібно кілька разів: поки не стане ясно, що нова порція рідини, що використовується, зберігає свою прозорість. Промивання потрібне не тільки для видалення бруду, але і для позбавлення від зайвого крохмалю. Ризик злипання рису знизиться.

Суть «Правила 3-7-2»

Все дуже просто: варіння крупи на сильному вогні має тривати 3 хвилини, на середньому – 7 хвилин, а на слабкому – 2 хвилини.

Поетапне зменшення сили вогню таки є гарантією розсипчастості гарніру (зрозуміло, за умови попереднього промивання крупи).

Варитись рис повинен під кришкою. Її в жодному разі не можна знімати всі 12 хвилин. Після завершення термічної обробки страви конфорку слід вимкнути. Далі зварений гарнір має полежати у закритій каструлі ще чверть години.

Приготовлений рис з високою ймовірністю вийде апетитним і розсипчастим.

Важливий нюанс: сиру крупу треба висипати у доведену до кипіння воду. Сіль додавати не треба. Посолити гарнір можна після завершення його приготування. Також слід пам’ятати про потрібне співвідношення інгредієнтів: на один об’єм рису – два об’єми рідини.

Exit mobile version