Субота, 21 Вересня

Відомий спосіб консервування капусти – квашення. Господині відзначають користь квашеної капусти. Це не тільки смачний, а й корисний продукт, що містить велику кількість вітаміну С. Щоб правильно заквасити капусту, потрібно дотримуватися кількох базових правил.

Як квасити капусту

Ідеально підходить для квашення капуста осінніх та пізніх сортів із щільними качанами. Зверніть увагу, що чим біліше листя у капусти, тим більше в них цукру, який необхідний для бродіння.

Перед шаткуванням капусту мити не потрібно, видаляємо почорніле і брудне листя. Розрізаємо на кілька частин, шаткуємо або рубаємо.

Солимо капусту із розрахунку на 5 кг капусти 100-120 г солі. Уникайте класти велику кількість солі, щоб не загальмувати процес молочнокислого бродіння.

Дно ємності встеляємо листям, поверх – шатковану капусту, утрамбуємо до появи соку. Зверху кладемо утяжувач і не забуваємо протикати капусту в кількох місцях дерев’яною паличкою, щоб йшов вуглекислий газ.

У капусту багато хто додає моркву, фрукти, ягоди та прянощі для щедрішого квашення і посилення смаку.

Лавровий лист, кмин, гіркий перець, аніс зроблять капусту хрусткою, наситять корисними маслами та ферментами, покращать смак та аромат.

Також у капусту додають мед, волоські горіхи, сливи, гриби.

Exit mobile version