Субота, 23 Листопада

Під час поїздки до місця відпочинку потрібно думати не тільки про образ, а й про те, як ви почуватиметеся у вибраних вбраннях під час подорожі.

Лікар-флеболог пояснив, чому під час підготовки до тривалої дороги так важливо дбати про здоров’я кровоносної системи. Незалежно від того, на чому ви подорожуєте, будь то машина чи літак, існують універсальні рекомендації щодо вибору одягу.

Правила мандрівника

Відмовтеся від шкарпеток із тугою гумкою

Гумка може перетягувати гомілку і посилювати і без того утруднений кровообіг. Віддайте перевагу компресійному трикотажу – панчохам або гольфам. Завдяки правильно розподіленому тиску кров не застоюватиметься в ногах, а до кінця подорожі ви не будете страждати від набряків.

Не одягайте тісне взуття.

Розуміємо, у відпустку хочеться взяти все нове. Але подорожувати краще в розношеному чи широкому взутті, у тому числі й брати з собою на відпочинок, особливо якщо плануєте довгі піші прогулянки. А під час поїздки найкраще перевзутися в пантолети (шльопанці) чи сабо, щоби пальці не були здавлені.

… і одяг, що обтягує

Найкращий варіант – добре розношені штани (не джинси), широка футболка або толстовка. Важливо враховувати, що більшу частину шляху ми знаходимося в сидячому положенні, а через вузький одяг, що здавлює, порушується кровообіг, виникають набряки ніг. Пам’ятайте: штани в жодному разі не повинні здавлювати талію, це може призвести до болю у животі та попереку.

Не беріть у дорогу декоративні подушки та плюшеві іграшки для сну

На перший погляд вони виглядають мило та затишно. Але насправді вони не тільки не забезпечують анатомічно правильного положення хребта під час поїздки, а й призводять до головного болю, оніміння рук та ніг та дискомфортних відчуттів у спині. Краще вибрати ортопедичну подушку, вона підтримає шийний відділ хребта та забезпечить оптимальний комфорт для відпочинку.

Як відновитись після довгої поїздки — поради лікаря

  • Зробіть зарядку — потягніться та пройдіться. Так ви активізуєте процес кровообігу, порушений від тривалого перебування у положенні сидячи.
  • Прийміть контрастний душ. Він допоможе зміцнити стінки судин та активізувати кровообіг за рахунок різниці температур. Головне — не перестаратися. Сильний контраст може погано позначитися на роботі серцево-судинної системи.
  • Зробіть самомасаж – розімніть сідниці, ікри та стопи.
Exit mobile version