П’ятниця, 22 Листопада

Наступаємо на горло своїй пісні, змушуємо себе робити те, що не подобається і нескінченно скаржимося, скаржимося. На те, що доводиться ходити на зненавиджену роботу і терпіти там набридлих колег і злого начальника. На те, що домашні турботи забирають багато сил і вже не можете ними займатися.

– Однією з основних причин психологічних розладів є те, що величезна кількість людей рік у рік, десятиліттями, а то й усе життя займається тим, чим займатися не хоче.

І щоб це зрозуміти, не треба жодних досліджень чи збору статистики. У особистих розмовах, у соціальних мережах існують жарти: смішні і не дуже, про те, як погано на роботі, і наскільки всі чекають на п’ятницю. При цьому на роботі ми проводимо більше часу, ніж у спілкуванні з близькими та рідними, іноді на неї йде набагато більше часу, ніж на сон.

– Як же можна витрачати життя на те, що ви так не любите чи навіть ненавидите? Те саме стосується різноманітних домашніх обов’язків, сімейного життя і навіть виховання дітей.

Експерти наголошують, що виховання дітей у багатьох викликає дуже змішані емоції. А ще ми примудряємося жити з людьми, які нас дратують, або, як мінімум, не подобаються. Спілкуватися з друзями, які вже давно перетворилися на «друзів» — одні спогади залишилися.

Тим часом ми боїмося щось змінювати у своєму житті. Побоюємося кинути остогидлу роботу, на яку доводиться змушувати себе йти щоранку, розлучитися або хоча б роз’їхатися з набридлим чоловіком.

– Насправді, можна і треба з цієї каторги тікати, і якнайшвидше, – рекомендують психологи. – Робити те, що вам не подобається і не хочеться, має сенс тільки у випадку якоїсь зовсім критичної ситуації. У решті випадків треба намагатися всіма можливими способами цього уникати.

Експерти пропонують поміркувати, що станеться, якщо ви відмовитеся від того, що вам не подобається. Як зміниться ваше життя?

  • Якщо не станеться нічого поганого, переставайте робити це негайно.
  • Якщо можливі негативні наслідки, зробіть усе, щоб звести до мінімуму шкоду, а потім перестаньте це робити.

Наприклад, якщо ви хочете відмовитися від нелюбимої роботи, визначтеся, де ви хотіли б працювати, підготуйте шляхи для відступу і вперед, до нового життя. Якщо ви більше не можете спілкуватися з певною людиною – видаліть її контакти в один момент.

Що робити

  • Будьте чесними із собою, прямо кажіть собі, що не подобається робота, сусідка та щотижневі гості по суботах;
  • Вибирайтеся з нескінченних перегонів у хом’ячому колесі, це не призведе до жодної катастрофи;
  • Якщо ви вважаєте, що при відмові від нелюбих справ та непотрібних вам зустрічей постраждають рідні та близькі, краще запишіться на консультацію до експерта, щоб позбавитися нескінченного бажання допомогти комусь.

Треба розуміти, що всесвіт чи, як мінімум, ваше життя і життя близьких не впаде.

Exit mobile version