Поки що частина людей для святкування Нового року обирає штучну ялинку, все ще є ті, хто не збирається відмовлятися від традиції встановлювати у квартирі живе дерево. Однак у цьому випадку варто пам’ятати, що без відповідного догляду ялинка швидко втратить свої голочки.
Якщо ви маєте намір продовжити життя головного символу новорічних свят якомога довше, дотримуйтесь наступних порад.
Насамперед, не поспішайте вносити щойно куплену ялинку з морозу відразу в квартиру. Натомість знайдіть для хвойного дерева містечко з температурою +5..+15 градусів, де вона могла б трохи адаптуватися до зміни умов.
Після того як ялинка все ж таки опиниться в квартирі, не поспішайте розпрямляти її лапки, щоб випадково їх не травмувати. Цей процес відбудеться сам собою, коли дерево прийме температуру приміщення, в якому воно знаходиться.
Важливе значення для «життєздатності» ялинки має місце її установки – воно має бути розташоване подалі від батарей та інших обігрівальних приладів.
Перед встановленням не забудьте зробити спил нижньої частини ствола. Якщо це завдання виявилося вам не під силу, хоч би звільніть його від кори. Після цього можете помістити ялинку в ємність з водою, в яку потрібно додати таблетку аспірину, сіль і цукор.
Якщо ви все зробите правильно, то залишиться лише періодично зволожувати ялинку, додаючи воду в ємність і обприскуючи її з пульверизатора (якщо на ній немає електричних гірлянд).