Сочевиця належить до сімейства бобових рослин, основною перевагою яких є високий вміст білка. Але на відміну від своїх бобових родичів (квасолі та гороху), ця крупа набагато легше засвоюється і швидше вариться.
Що приготувати
З сочевиці можна приготувати багато смачних, корисних та поживних страв, не ускладнюючи собі життя замочуванням та тривалим варінням.
Варіант 1. З овочами
На олії треба обсмажити цибулю і моркву. Коли вони досягнуть напівготовності, додати попередньо промиту сочевицю. Залити окропом і варити під кришкою. Води береться вдвічі більше за обсягом, ніж сочевиці.
За п’ять хвилин до готовності посолити та додати чорний мелений перець. Також можна додати до овочів солодкий перець, томатну пасту, улюблені спеції.
Важливо знати
Різні види сочевиці готуються різний час. Червоні сорти із дрібними округлими зернами варяться за 15–20 хвилин. Зелена плоска сочевиця буде готова за 30–40 хвилин. Зелену можна замочити на кілька годин, тоді вона швидше приготується. Але це необов’язково.
Варіант 2. Суп із нотками копчення
Сочевицю можна додавати до будь-яких супів замість злакових круп або інших бобових. Вона чудово поєднується з овочами та зеленими супами із щавлю або кропиви.
Але якщо хочеться чогось незвичайного із звичайних продуктів, можна приготувати суп із ароматом та присмаком копчення. Для цього сочевицю (350 г) треба відварити у воді (2,5 л).
Нарізати скибочками бекон (200 г) і обсмажити на сухій сковороді. Коли з бекону почне витоплюватися жир, треба додати до нього нарізану кубиками цибулю (1 велика цибулина), а коли цибуля розм’якшиться, покласти нарізану кубиками моркву (1 морква середнього розміру). На цьому етапі, якщо жиру недостатньо, можна додати олію.
Дрібно нарізаний часник (3-5 зубчиків) додати до бекону та овочів, коли останні досягнуть стадії напівготовності.
А тепер найважливіший інгредієнт: копчена ковбаса (200 г). Саме вона надає супу неповторного смаку і аромату. Її потрібно нарізати кільцями та викласти на сковорідку до овочів. До них додати сіль, чорний і червоний перець, паприку.
Поєднати вміст сковороди із сочевицею, яка вже зварилася практично до готовності. Поварити ще 10 хвилин, посолити, якщо необхідно, вимкнути і залишити під кришкою на 5-7 хвилин. Подавати із зеленню.