П’ятниця, 20 Вересня

Білокочанна капуста не боїться морозів лише доти, доки вона росте на грядці. Власне, і морози на той час ще не такі люті. Розберемося, чи придатна в їжу білокачанна капуста, після того як постраждала від морозів на балконі. Розкажемо, як врятувати та на що ще придатний урожай.

Як розморозити

Спочатку потрібно розібратися, наскільки сильно постраждали овочі. Це можна зробити на око, розрізавши один качан і залишивши його за кімнатної температури. Якщо постраждало тільки верхнє листя, то можна сміливо використовувати овоч у будь-яких заготовках. Якщо капуста промерзла наскрізь, без втрат не обійдеться.

Замерзла частково

Достатньо видалити тільки постраждале верхнє листя качана. Якщо далі зберігати капустину правильно, вона пролежить до півроку. Потрібно лише створити умови (від -1 до +2 градусів та вологість повітря 90-98%).

Замерзла наскрізь

Можна лише спробувати відновити овоч, але особливо розраховувати на колишні якості не слід.

Замерзлу капусту 3 дні потрібно витримати за температури не вище +4 градусів Цельсія (холодильник), а потім можна підвищувати градус до +15. На цьому етапі овоч потрібно вкрити доки не відтає повністю.

Варто відзначити сорт капусти. Чим щільніший овоч, тим гірше йому зниження температури. Пухкі качани від морозів страждають менше.

Що робити з мерзлою капустою

У найкращому разі капусту після розморожування можна замаринувати чи засолити. Щодо закваски, то результат швидше залежить від везіння, ніж від професіоналізму господині.

Найкраще використовувати постраждалий овоч у приготуванні супів чи іншої термічної обробки (тушіння, смаження, голубці тощо). Однак часу для доведення перемерзлої капусти до готовності може знадобитися більше.

Exit mobile version