Субота, 23 Листопада

Городяни, певною мірою стиснуті в побутових умовах, змушені зберігати домашні заготівлі на балконах і лоджіях. Добре, якщо приміщення утеплено, а не просто засклено. Так можна уникнути неприємностей та замерзання заготовок. Розкажемо, що робити, якщо заготовки таки замерзли.

Якщо йдеться про варення чи соління, то за них можна не переживати. Після розморожування смак варених ягід не зіпсується, а солоні закочення не зможуть замерзнути фізично – сіль завадить. А ось банки з маринованими заготовками варто було б поберегти.

Що робити із замерзлими заготовками

Нести в тепло має сенс тільки ті банки, кришки на яких не надулися. У цьому випадку можна розраховувати, що герметичність не постраждала, а отже, і з вмістом усе гаразд.

Найкраще утеплити заготовки прямо на балконі (старі куртки чи ковдри). Це допоможе уникнути різкого перепаду температури, яка може їх зіпсувати зовсім.

Але після такого нещастя помідори у банці все одно стануть м’якими. Якщо постраждали кабачки або огірки, вони також стануть м’якими, але їх можна буде використовувати для приготування вінегрету.

Якщо замерзли салати, квашена капуста чи гриби, то визначальним моментом є цілісність банки. Якщо вона не тріснула, а кришка не набрякла, значить, консервація придатна в їжу.

Головне при цьому не влаштовувати стрес із різких перепадів температур, а також розморожувати стільки, скільки плануєте з’їсти за один раз.

Але потрібно бути готовим, що смак заготовок може виявитися дещо рідким.

Exit mobile version