Субота, 21 Вересня

Захоплення спеціями до добра не доводить – досвідчені кулінари вважають за краще не докласти, ніж потім думати, як виправити пересолений чи надмірно гострий суп. Розкажемо про той самий випадок, коли гострого перцю в першій страві виявилося трохи більше, ніж потрібно за рецептом.

Ось кілька найпростіших способів, які виручать кухаря, якщо в домі немає шанувальників азійської кухні.

  1. Розбавляємо готову першу страву залишками бульйону і доводимо до кипіння. Можна використовувати будь-який готовий бульйон – м’ясний, овочевий та навіть грибний. Зрештою, можна плеснути і звичайної води, тільки кип’яченої.
  2. Якщо дозволяє рецептура, замість рідких інгредієнтів додайте молоко, натуральний йогурт чи вершки. Це повинні бути продукти з високим відсотком жиру, тому що знежирені не зможуть заглушити гострий перець. Можна використовувати навіть рослинне молоко – соєве чи кокосове.
  3. Ще один варіант – додати вершкове масло або олію. Зазвичай додають по 15 мл олії, доки смак не прийде в норму.
  4. Виручить столова ложка лимонного соку або оцту. Кислота посилить смак інших інгредієнтів. Якщо не допомогла одна ложка, можна додати ще одну, але з оцтом краще не жартувати – шкідливо для здоров’я.
  5. Мед або цукор у деяких стравах нейтралізують гостроту. Додають по одній ложці доти, доки смак не видасться нормальним.

Якщо суп вже готовий

Ну і якщо суп вже розлитий по тарілках, а гостям від частування відмовлятися ніяково, подайте до столу сметану, тертий сир, картоплю або бутерброди з вершковим маслом на гарнір, або звичайне молоко. Всі ці продукти, якщо їх вживати вприкуску, добре гасять «пожежу» в роті, викликану гострим перцем.

Exit mobile version